Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2010, 12:15   #7
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Proszę pamiętajcie, że podstawą będzie opis. Opis i jego zgodność z postacią i tym co ma na karcie. Jeżeli gość z Detroit i gość z Miami mając te same staty napiszą tak samo piękny i dramatyczny opis ucieczki samochodem przed bandą mutków - tylko temu pierwszemu się uda.
Statystycznie większość akcji postaciom będzie wychodzić (nawet stosując pełną mechanikę) gdyż współczynniki będą w okolicach 15...

Kilka pytań jakie przewinęły się przez GG...


1. Czy można posiadać sprzęt niewymieniony w żadnym podręczniku i ile on kosztuje.
Można. Ile kosztuje to już ustalimy w drodze targów i negocjacji. Przykładem takiego dość podstawowego sprzętu, którego na "liście produktów" nie ma jest latarka...

2. Cechy i działanie.
Gramy storytelling, więc będę się starał ograniczać rzuty do minimum, co również pozmienia trochę "działanie" cech. Na szybko i z pamięci podzieliłem cechy na następujące grupy:
- działające "mało przydatnie". Przykłady: zdrowa okolica (cecha kasuje tylko jedną z dwu chorób) lub wychuchana spluwa (broń i tak się - prawie - nie zacina - Chrom)
- działające co jakiś czas. Przykład: czas patriotów - te cechy będą działały raz na "scenę" - co da kilka razy przez sesję. I ja osobiście bym się nad tymi cechami zastanawiał.
- obniżające trudność testu lub pozwalające na powtórzenie testu. Cecha plus "ładny opis" załatwiają sprawę zdania testu.
- dające dodatkowe informacje - będą PW.
Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości - zawsze można pytać.

3. Blizny.
Blizny uważam za całkowicie niezbalansowane. Niby za 40 gambli można sobie uprzykrzyć życie, ale... Jak ktoś chce te gamble zarobić to faktycznie musi to być blizna, a nie np. trzęsące się ręce.

4. Reputacja.
Przypominam, że postacie są "nowe" w Sedonie - nie mają więc lokalnej reputacji. Oczywiście - reputacja z postaci - zostaje. Ulepszony zestaw startowy, broń, postura (budowa, twarz, etc), zachowanie (profesja, pochodzenie) będą wpływały na to, że reputacja nie będzie wynosiła 0, ale... myślę, że góra 5.

I jeszcze informacja: 1 karta już jest i na dodatek jest dobra



PS. Ja nie mam kopii PW wysłanych ze współczynnikami i innymi ustaleniami (zaginione w testach forum). :/ Jeżeli ktoś nie ma spisanych to będziemy losować ponownie...
 
Aschaar jest offline