Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2010, 18:34   #1
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Warsztaty Gasnących Słońc


Wolnymi krokami zbliża się trzecia edycja systemu, więc może warto by było przypomnieć sobie ten najzacniejszy z settingów sf

Z chęcią poprowadziłbym jakąś przygodę wprowadzającą w klimaty Znanych Światów. Problem mam tylko z ilością dostępnych pomysłów. Uzbierało się ich z czasem zdecydowanie za dużo, by obiektywnie wybrać ten najciekawszy dla potencjalnych graczy.

Świat gry wspiera rozgrywkę na wszystkich poziomach władzy i we wszelkich możliwych klimatach, więc wybór jest niemały.

Oto moje propozycje:

1. Sesja na życzenie. Gracze tworzą zgraną paczkę z odpowiednimi umiejętnościami, zasobami i celami, a ja tworzę im kampanię pod ich grupę.

2. "Bezimienny" - solówka. Postać pozbawiona wspomnień budzi się na końcu świata i stopniowo razem z graczem poznaje otaczającą ją rzeczywistość. Znajduje też wskazówki, co do swojego poprzedniego życia.

3. Firefly - Kto zna serial, wie o co chodzi. Zdezelowany transportowiec i drużyna pechowców, szukających szczęścia gdzieś na światach granicznych.

4. Rozgrywka szlachecka - w konwencji zbliżonej do wolsungowej albo "W 80 dni..." - Mamy zakład i mieszankę mniej lub bardziej szlachetnych arystokratów, którzy podjęli się wykonania ryzykowanego zadania - wycofanie się oznaczałoby utratę honoru i majątku.

5. Szóste Millenium - Otwarta zabawa w dokładnie opisanym fragmencie settingu:
http://lastinn.info/archiwum-rekruta...millenium.html ([Gasnące Słońca] Szóste Millenium)

Jeśli ktoś potencjalnie pisałby się na któryś z przedstawionych pomysłów, to niech da znać albo skomentuje
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 15-04-2010 o 18:37.
Tadeus jest offline