Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2006, 23:59   #20
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Pozwolę się włączyć.
To świetny system , choć niebywale wymagający dla MG. Ma jednak ogromną zaletę. Akcję można umiejscowić w dowolnym czasie. Nie tylko XIX wiek, lata 1920 czy 1990, ale równie dobrze okrez epidemii Czarnej Śmierci w XIV wieku, wojny trzydziestoletniej, walk o władzę w komunistycznych Chinach, wojny wietnamskiej, czy okresu formowania się państw wczesnośredniowiecznych. To pokazuje gigantyczny potencjał tkwiący w tej grze.
Dalej: niesamowite pole do popisu dla graczy, którzy stawiają na interakcję (ale bez użycia broni). Jak się okazuje ten system można tak prowadzić, by te na dzień dzisiejszy dość śmieszne istotki w klimatach Tromy nadal były przerażające, co udowadnia moja Mistrzyni Gry.
Faktycznie, by być dobrym Masterem w ZC, trzeba mieć trochę z talentu narracyjnego Kinga, wizyjności Lyncha czy kreatywności Waltera Jona Williamsa, ale czy każdy musi grać w ZC?

Z popularnością ZC nie jest wcale tak źle w Polsce, w szkole, w której mam szczęśćie pracować, co prawda prym wiodą gracze systemó fantasy (Wiedźmin, WFRP 2ed. czy AD&D), ale z ZC też się zetknęli. Powiem tylko tyle, że ostatnio przyłapałem u siebie ucznia z tomikiem opowiadań Lovecrafta pod łąwką

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem