Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2010, 20:59   #2
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
Faktoria Braci McDrumm




- Że co? Chcesz smyku za ten miecz osiem złociszy? Ktoś cię w lochach po głowie uderzał? Wiem, wiem, nie mów! Pomyliło ci się. Patrz tu, na ścianę. To nowy miecz. Naoliwiony, ostry a jego klinga nie została uszkodzona jeszcze ni razu. On po dziesięć stoi. Jak zatem mam ci za ten zardzewiały rupieć dać osiem? Pięć to moje ostatnie słowo! Że co? Elfiej roboty? Też mi się zbrojmistrz trafił! Gdzie kurwa? Ten listek to byle kowal wykuje a poza tym, jak elfia to płacę cztery! No więc jak? Pięć? Pasuje? Dołożę bardzo ostry nożyk żebyś stratny nie był. Co z nim masz se zrobić? Jak dla mnie możesz nawet se nim w dupie gmerać, wisi mi to. Bierzesz? Dobrze! Przybij!


Faktorię prowadzą dwaj krasnoludowi, którzy pamiętają wiele dawnych czasów. Sami zbudowali swoje imperium i poszerzali asortyment towarów o wszystko co tylko przyszło na myśl bogatej klienteli. Obecnie można tu kupić niemal wszystko. Jeśli zaś nie wszystko, można wszystko pozostałe zamówić. Za odpowiednią opłatą. Można tu też sprzedać wszystko, co tylko wyniesie się z lochów. Ponadto naprawić ekwipunek. A nawet skorzystać z pewnych szczególnych usług faktorii.

Zakupy:
Masz zamiar coś kupić w faktorii? Wybierz odpowiedni sprzęt z listy ekwipunku w Podręczniku Gracza, Księdze Ekwipunku czy Podręczniku Mistrza Podziemi i zapłać stosowną cenę. W przypadku zakupu przedmiotów magicznych MG zbada wpierw dostępność tych przedmiotów w faktorii. Jeśli w faktorii w/w został przez Postać Graczy sprzedana, automatycznie jest ona dostępna.

Sprzedaż:
Wydobyłeś coś z lochów? Chcesz to spieniężyć? Sprzedaj ten przedmiot uzyskując za niego cenę wynoszącą połowę jego wartości rynkowej. Jeśli chcesz się targować [MG] cena może ulec zmianie, ale nie przekroczy raczej nigdy 80% wartości przedmiotu.

Naprawa:
Twój ekwipunek uległ zniszczeniu? Pocięto paski i sprzączki, miecz stracił na pierwotnej ostrości? Za drobną opłatą w wysokości setnej do dziesiętnej części jego wartości; w zależności od stopnia zniszczenia; przedmiotom tym przywrócona zostanie niegdysiejsza świetność.

Praca:
Cóż brachu, nie chce się do lochów? Rozumiem to doskonale. I dorobić byś chciał? To jasne. Jeśli znasz się na płatnerstwie, zbrojmistrzostwie lub chociaż masz krzepę w łapie, my damy ci pracę. Może nie zarobisz tu kroci, ale zwykłą tygodniówkę płacę a jeszcze za nocleg i żarcie też. Więc masz zarobek na czysto. Zainteresowany? W Podręczniku Mistrza Podziemi znajdziesz wartość wynagrodzenia fachowców, które odpowiada twoim zarobkom w mojej faktorii.

Misje:
My też mamy pewne sprawy, które w lochach wymagają załatwienia a zapewne zrozumiałym jest, że się nam tam nie spieszy. Pójdziesz ty a my zapłacimy tobie. Misje i zarobek jednak, to sprawa dyskretna. Porozmawiajmy zatem. MG z pewnością coś wymyśli.


 
Bielon jest offline