Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-08-2010, 00:48   #1
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
[DnD 3.5] Byli sobie bohaterzy...

Przed wejściem do podziemi zapalił pochodnię. Wolał widzieć chociaż kilka metrów przed sobą, choć wiedział że to i tak śmiesznie mało w porównaniu do istot, które tam żyją.

Trzymając miecz w ręce prawej, a pochodnię w lewej, wkroczył do środka. Ciemność ogarnęła go nader szybko - płomień, który miał przy sobie, dawał jedynie półmrok.
Ruch z lewej, jakiś odgłos z prawej. Nagle podbiega, wykonuje cięcie na oślep... trafia!

Kobold, który próbował zakraść się na niego pada martwy na ziemię. Zwycięstwo! Wtem zauważa kolejne dwa tuziny małych, czerwonych ślepi świecących w mroku...


* * *

Cześć!

Zainspirowany pomysłem Bielona (KLIK (Lochy i potwory - DnD Oldschool)) postanowiłem... powielić jego pomysł na własną modłę

Zasady w mojej wersji są niemalże takie same:

Świat: FR
Mechanika: 3,5 PL, Point Buy: 28, stosowana w miarę potrzeby o czym decyduje MG
Podstawa tworzonych postaci: wszystkie podręczniki jakie wyszły PL lub ENG.
Poziom postaci: 1
Ekwipunek: na bazie Podręcznika Gracza. [W sesji będzie zapewne możliwość sprzedawania i kupowania ekwipunku by zwiększyć możliwości swej postaci]
Ilość przewidzianych postaci: 4-6

Nie piszecie zatem w ramach KP żadnej historii, czy wyglądu postaci. W zasadzie jedyną rzeczą, którą musicie napisać, jest mechanikowa karta postaci w programie PCProfiler.

Pragnę jednak zaznaczyć, że postaci mają swoją przeszłość jako taką i będę jej używał w ramach elementów zaskoczenia, jednakże będę traktował każdą postać jakby miała stereotypową historię. Proszę nie pisać nic z przeszłości bohaterów! Przykład:
Postać Stefana jest łotrzykiem, zatem w przeszłości najpewniej okradał ludzi, włamywał się, uprawiał hazard, wdawał się w karczemne bójki... Więc w pewnym momencie drużyna może spotkać trzy nieciekawe osoby, które zażądają od łotrzyka zwrotu pożyczonych niegdyś pieniędzy.

Sesja tego typu jest o tyle wygodna (przynajmniej dla mnie), że będzie podzielona na poszczególne przygody, dzięki czemu po dowolnej z nich (nawet pierwszej, jeśli poczuję że "to nie to") będzie można powiedzieć "dość - kończymy grę".

Różnicą w mojej rekrutacji będzie to, że nie czekam na pierwsze 4-6 osób, tylko czekam tydzień. 7 dni od teraz. Po tym czasie zobaczę jakie/ile KP do mnie napłynęło i wybiorę takie, by drużyna była w miarę zbalansowana i miała największe szanse na przeżycie (ekipa sześciu łotrzyków ma raczej marną żywotność ).

Jeśli komuś się zginie w czasie sesji - nie ma problemu. Wskakuje do gry nową postacią

KP proszę nadsyłać na email twojmg@gmail.com
Przewidywany termin pisania postów - taki jak u Bielona, czyli 1 post na 48 godzin.

Proszę się też nastawić, że mimo wszystko moja sesja będzie nieco inna z tego prostego powodu, że będę ją prowadził nieco inaczej niż Bielon

Pozdrawiam!

PS. Jeśli ktoś się chce zgłosić do sesji tutaj w temacie to niech od razu napisze jaką klasą będzie grał.
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 26-08-2010 o 21:25.
Gettor jest offline