Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2010, 13:46   #4
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
„- Hej! Heeeej! Ludziska dobre i nieludziska także! Źle się dzieje w świecie! Skurwysyństwo podłe a plugawe wypełzło z mroku, ze swego plugawego leża a panowie i ślachta w dupie mając lud biedny bawią się w swoich pałacach za naszą krwawicę! Ludzieee! Chaos i zło czai się na was, ostrzy swe jadowite kły i pazurami łyska, wrogiem zaś zdradliwym może być każden, bowiem zło przybiera czasem najwspanialsze oblicze. Strach za próg domu wyjść. Strach na zakupy na targ pójść! Strach do roboty! A robić i żyć trza?! Trza! Strach czai się już wszędzie, bo nikt nas nie obroni. Dom nasz płonie ludziska! Płonie a głupi jako ten cep ten, co w płonącym domu trwa chowając łeb swój w pierzynę, dla bezpieczeństwa! Ludzieee! Mam ja dla was lekarstwo, mam ja ratunek, mam ocalenie! Nowy Świat! Nowy i zupełnie bezpieczny! Gdzie nie ma zła, nie ma bestii, nie ma chaosu! Gdzie każdy drugiemu bratem! Gdzie każdy swój kawałek ziemi dostaje za to ino, że tam przybywa, na zachęte. Nie ma tam wojen, nie ma chaosu i jego bestii. Żyć można! Ludzieee! Plwajcie na ten łez padół. Nowy, wspaniały świat, nowa ziemia czeka na was. Na każdego z was! Na ciebie mości kupcze i na ciebie gospodarzu! I na was mości kleryku! Na wszystkich was! Nowy świat czeka i zaprasza! I wiele daje! Mówię wam, plwajcie na tę ostoję kurestwa i czem prędzej ruszajcie do Zamorza! Do Armoryki! Tam znajdziecie wszystko o czym tylko zamarzycie i w spokoju żyć będziecie! Ludzieee! Kto ma mężne serce i skórę inszą niźli zajęcza niechaj nie mieszkając, dziś jeszcze na karawelę „Łza Północy” się głosi, bowiem jutro za późno już na to będzie! Nowy świat czeka na was, lecz korab czekać wiecznie nie będzie…”

Usłyszane na rynku w Nuln, AD 2522


.
 
Bielon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem