Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2010, 15:37   #3
Highlander
 
Highlander's Avatar
 
Reputacja: 1 Highlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputację
To nie jest oficjalne zgłoszenie, co najwyżej oznaka mojego szczerego zainteresowania i chęć rozwiania kilku wątpliwości . Eghm. No to polecimy z kilkoma nurtującymi mnie pytaniami.

Cytat:
Napisał Nefarius Zobacz post
Punktów wytrzymałości nie umieszczacie na karcie, gdyż sam je wylosuję i umieszczę na karcie, którą mi prześlecie.
Jest jakiś powód takiej decyzji? W Twoich dawnych sesjach nie stosowałeś tego typu zabiegów, skąd ta nagła zmiana? Jeśli jest to brak zaufania wobec graczy (nic innego nie przychodzi mi w tej chwili do głowy), czy nie mogliby oni po prostu przedstawić logów z jakiejś internetowej kostnicy?

Cytat:
Napisał Nefarius Zobacz post
Uwaga! W sesji będę wykorzystywać mechanikę, ale tylko w ważnych momentach. Zastrzegam sobie też możliwość nagięcia jej dla fabularnego ulepszenia opisu np. Walk, zatem Ci, którzy przywiązują dużą wagę do cyferek nie będą się dobrze bawić.
Teraz z kolei pojawia się pytanie o stopień zastosowania tego zabiegu. Nagięcia, czy też całkowitego złamania? Ulepszenia opisu, czy pchnięcia fabuły na z góry wyznaczone przez MG, fabularne szyny? Przyznam, że jestem zwolennikiem wspólnego kreowania świata przez MG i graczy, a kiedy Mistrz stwierdza "Nie, sorry nie przekonałeś/pokonałeś go/ nie dałeś rady", a w myślach dodaje "bo to mój najważniejszy NPC/ moja najistotniejsza scena i nie mogę sobie pozwolić żebyś to zepsuł", nieco psuje to klimat. Jeśli mechanika będzie naginana na korzyść ładniejszych opisów walk, to świetnie. Jeśli będzie ona łamana, żeby Mistrz mógł realizować swoje niespełnione aspiracje zostania nowelistą, już nie... a z takimi już się spotkałem. Niestety.

Cytat:
Napisał Nefarius Zobacz post
Co do samych postaci, to rasy opisane w podręczniku Opis Świata: Zapomniane Krainy (prosiłbym o nie wybieranie drowów, o powodzie przekonacie się w trakcie sesji). Klasy podstawowe z Podręcznika Gracza. Uprzedzam wszystkich chętnych, że nie toleruję anglojęzycznych nazw. Zatem takowe czary, atuty, przedmioty odpadają.
Nefariusie, zdaję sobie sprawę, że nie znasz angielskiego, ale co stało się z Twoim dawnym rozwiązaniem w postaci tłumaczenia tekstu? Kiedyś dopuszczałeś tego typu materiały, jeśli zainteresowany gracz wykonał należyte tłumaczenie i Ci je przestawił. Po raz kolejny zapytam skąd to... nieco dziwne nastawienie do całej sprawy?

Cytat:
Napisał Nefarius Zobacz post
Przypominam iż tutaj mechanika nie będzie stosowana na każdym kroku, zaś do wyników rzutów, które wykonam dostępu mieć nie będziecie.
Znowu pytam, czym jest spowodowane takie rozwiązanie? Tylko proszę, nie pisz, że chęcią zachowania nutki tajemnicy i dobrej zabawy. To co wiedzą gracze, nie jest przecież wiadome ich postaciom. Co Meta-game to nie my.

Cytat:
Napisał Nefarius Zobacz post
Częstotliwość postowania to post na 3 dni, zatem ani zbyt szybkie ani zbyt wolne, ja zaś odpiszę zaraz po postach graczy albo w razie potrzeby zanim wszyscy zdążą odpisać.
Nie zrozumiałem tego, przyznam. Piszemy jeden post na trzy dni od daty Twojego posta, czy też od ostatniej produkcji z pod pióra gracza?

Tyle na chwilę obecną, czekam na odpowiedzi.
 
__________________
Beware he who would deny you access to information, for in his heart he dreams himself your master.
- Commisioner Pravin Lal, Alpha Centauri
Highlander jest offline