Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-09-2010, 10:53   #1
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
[R. dodatkowa] Warhammer - sesja dla początkujących



Groza w Talabheim
Warsztaty



Wspaniałe miasto Talabheim, zwane Okiem Lasu, leży po środku Imperium, a w ciągu swojej długiej historii stanowiło siedzibę Elektorów, a nawet było stolicą Imperium. Przez tysiąclecia święte miasto Taala, patrona dzikich ostępów, było chronione przez Taalbaston, olbrzymią kamienną ścianę, której przytłaczające rozmiary czyniły samą myśl o oblężeniu niedorzeczną.

Nasza przygoda rozpoczyna się wśród błotnistych uliczek Taalagadu, obskurnego portu przycupniętego między rzeką Talabek, a północnym krańcem otaczającej Talabheim kamiennej ściany. Taalagad może i stanowi wrota do jednego z najbogatszych miast Starego Świata, ale reprezentuje się raczej odpychająco. Co pewien czas, mniej więcej raz na sto lat, miejscowi notable próbują podjąć dyskusję na temat oczyszczenia portu z brudu i szumowin, jednakże wszelkie tego typu projekty rychło upadają i nigdy nie doczekują się realizacji.

Jednak w ciągu ostatniego roku wreszcie coś się zmieniło, ale bynajmniej nie na dobre. Żołnierze z całego Imperium tłumnie wyruszyli na północ, aby odeprzeć zastępy Archaona. Wkrótce potem w odwrotnym kierunku zaczęli uciekać pierwsi dezerterzy i uchodźcy. Setki zdesperowanych obywateli, głównie drwali, rybaków i flisaków, słusznie wątpiących w sens pozostawania w zagrożonych wojną osadach, zasiliło populację Taalagadu. Olbrzymi obóz uchodźców z Hochlandu, liczący ponad tysiąc osób, wyrósł praktycznie w ciągu jednej nocy na obrzeżach portu.

[Cytat z Grozy w Talabheim]

***

Obecna ekipa częściowo coś się waha z pisaniem postów, więc w ramach promocji mam jeszcze dwa wolne miejsca dla nowych

Tutaj link do trwającej już sesji:

http://lastinn.info/sesje-rpg-warham...talabheim.html

A tu założenia rekrutacji. W dodatkowej rekrutacji identyczne, jak w pierwotnej, więc nadal obowiązują:

***

Witam wszystkich zainteresowanych. Jak widać po tytule sesji, mamy tu do czynienia z zabawą dla początkujących. Wiążą się z tym - odpowiednio - mniejsze początkowe wymagania względem chętnych, jak i obszerniejsza pomoc z mojej strony przy rozwiązywaniu podstawowych problemów.

Najchętniej wziąłbym ochotników, którzy początkujący będą zarówno w Warhammerze, jak i w grze na forum. Przyjmę jednak i tych, którzy legitymować się będą zaledwie jedną z obu ułomności

Rekrutacja dodatkowa trwać będzie przez 7 dni, do 24tego września lub do wcześniejszego zebrania bardzo dobrych zgłoszeń.

Wymagania są następujące
1. Chętna osoba nie może znać rozgrywanej kampanii (Groza w Talabheim).
2. Musi być w stanie odpisywać raz na pięć dni.
3. Musi być w stanie pisać poprawnie i w miarę ciekawie, a w przypadku problemów z pisownią obowiązkowo korzystać z dostępnych programów do korekty.
4. Powinna być w stanie przyjąć do wiadomości, iż napisany przez nią post na moją prośbę trzeba będzie czasem poddać odpowiedniej korekcie, by pasował do rozgrywanych realiów/zasad poprawnej i zrozumiałej pisowni.
5. Musi przysłać mi na PW kartę postaci.

Jak stworzyć część mechaniczną dowiecie się tutaj:
http://lastinn.info/warhammer-fantas...ga-edycja.html (Jak zrobić postać do Warhammera (Druga edycja)) (Jak zrobić postać do Warhammera (Druga edycja))

Potrzebny mi jest tylko screen środkowej ramki. Postać ma być początkująca, czyli bez żadnego dodatkowego doświadczenia (0 xp). Jeśli ktoś nie wie jak zrobić screena, to może mi to przepisać albo dać swoje dane do konta na malleus.dk, to sobie sam obejrzę.

Do karty mechanicznej wymagam jeszcze części opisowej: Kim wasza postać jest, co porabiała w życiu, co lubi, czego nie lubi, jak wygląda, jaki ma charakter itp. Najłatwiej bazować tu na wybranej przez was profesji i jej umiejętnościach. Jeśli nie wiecie o co chodzi w niektórych profesjach, to chętnie odpowiem co i jak.

W tej sesji nie wymagana jest znajomość świata, więc w opisie nie muszą być zawarte żadne konkretne odniesienia do realiów Warhammera.

Końcówkę dziejów waszej postaci już ustalę sam, tak by ładnie połączyła się z losami reszty ekipy.

Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 20-09-2010 o 00:54.
Tadeus jest offline