Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2010, 13:36   #3
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Pomysł przedni, ale bynajmniej nie oryginalny. Już widziałem coś takiego ze dwa lata temu, jak nie więcej.
Moim zdaniem ten system, który zaprezentowałeś jest zbyt prosty i przy dużej ilości użytkowników będą problemy. Jakie? Ano ja z przyjemnością zaznaczę "Wszystkie RPG", bo tak naprawdę jest tylko kilka systemów/światów, w które bym nie chciał zagrać. Ale w takim razie nie mogę zaznaczyć pola MG, bo byłbym skłonny poprowadzić tylko kilka z nich.
W tym systemie, o którym wspominam (nie pomnę nazwy, więc nie wiem, czy znajdę) można było do każdego systemu dodać "znam", "chętnie zagram", "chętnie poprowadzę" i "chętnie poznam". Mogę kręcić, ale ważny jest sens. W ten sposób jak kogoś znalazłeś to wiedziałeś, że np. chce zagrać, ale trzeba go wcześniej wprowadzić w system. A w tym? Wyobraź sobie, że znajdujesz 100 Graczy/MG do Warhammera w Twoim mieście. Piszesz do pierwszego, a on mówi, że mistrzuje tylko w DnD, ale w WFRP chętnie zagra. Drugi podobnie. Itd. itd.
W przypadku planszówek też ma znaczenie, czy człowiek dany tytuł ma, grał i lubi, czy nie zna, ale dużo dobrego słyszał. Szczególnie w przypadku planszówek dużych (pudełkowo) i wymagających dużo tłumaczenia zasad.
Aha, i warto móc zaznaczyć więcej niż jedną miejscowość. Dla studentów to naprawdę ma sens.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy
Radagast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem