Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2010, 05:48   #10
Uzuu
 
Uzuu's Avatar
 
Reputacja: 1 Uzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skał
Wg mnie to zależy wszystko. Jeśli mam 5-6 graczy to nawet jeśli wprowadzę wątki osobiste będą one albo wiązały w jakiś sposób całą drużynę albo mało i powoli pojedynczych. Zwyczajnie przy dużej liczbie graczy jest ciężko znaleźć czas dla wszystkich osobno (szczególnie jeśli masz tylko 5-6h gry).
Dużo łatwiej gdy graczy jest 3-4 tylko, niedawno prowadziłem właśnie drużynie 3 osobowej i po kilku sesjach okazało się że przygoda stała się tylko tłem. Było to możliwe dzięki bardzo dobremu przygotowaniu właśnie ze strony graczy, każdy o innej osobowości chciał współpracować bo to przybliżało go do jego własnych celów, czy były to pieniądze czy też zaspokojenie czystej ciekawości czy też zwykła lojalność.
Wątki osobiste urozmaicają grę, pozwalają graczom lepiej utożsamiać się ze swoimi postaciami, potrafią też znacznie wzbogacić świat w którym postacie się obracają i go troszkę urealnić.

Z drugiej strony nie wprowadzał bym wątków osobistych drużynie z którą gram pierwszy raz lub grupie graczy która odgrywanie postaci traktuje jak złoże odpadów radioaktywnych. Poza tym ludzie na sesję czasem przychodzą tylko po to by wypić browara i ze znajomymi porozmawiać, a przy okazji dostać kilka pdeków za ukończenie sesji i nie jestem przekonany czy chcą się przejmować kłopotami ich wymyślonego brata.
 
__________________
He who runs away
lives to fight another day
Uzuu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem