Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-10-2010, 17:49   #1
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Wierszyki dla dzieci

Witam Licze!

W niedługiej przyszłości na sieci stanie spory portal poświęcony tematom zdrowotnym. Jako że współpracuję przy jego tworzeniu, chciałam tym z Was, którzy mają poetyckie zapędy, zaproponować pewne zadanie. Obecnie pracuję nad zakładką dla dzieci, gdzie piszę teksty mające wyjaśnić maluchom, dlaczego dany owoc czy inny czynnik może powodować alergię. Każda taka rzecz będzie miała osobną stronę z rysunkami i innymi bajerami. I tak sobie wymyśliłam, aby w ramach wstępu do moich tekstów wrzucać krótkie, najlepiej zabawne wierszyki, opisujące dany przedmiot. Na przykład:

MARCHEWKA

Siedzę pod ziemią niemal całą głową
lecz fryzurę mam zieloną i szałową
Słowik co nade mną trele śpiewa
Woła do mnie: Hej, marchewa!



Wierszyki nie powinny być dłuższe niż 4-5 wersów (mogą mieć natomiast tylko 2). Tak, jak wspomniałam, tematami mają być rzeczy, które wywołują reakcje alergiczne. Są to: kokos, orzechy, kiwi, melon, brzoskwinia, gruszka, ananas, seler, mleko, jajka, ryby, jabłko, morela, awokado, banan, marchewka, wiśnia, truskawka, pyłki traw, pyłki drzew, kurz, zwierzęta.
Jeśli coś jeszcze przyjdzie Wam do głowy, nie pytajcie - piszcie! A jeśli coś będzie dobre, to już ja się postaram, aby tekst na ten temat powstał.

Niestety, nie mogę zaoferować Wam nic w zamian poza satysfakcją oraz podesłaniem osobom, których wierszyki wybiorę, linka do strony, gdzie się one znajdą. Jest to więc całkowicie czyn społeczny, pozbawiony jakichkolwiek korzyści.

PS
Nie mogę Wam na tę chwilę nawet obiecać, że wierszyki będą podpisane, ale tu postaram się uprosić właścicieli serwisu, dlatego wrzucając swoje teksty, zaznaczajcie jakim pseudonimem lub inicjałem powinny zostać opatrzone.

Z góry bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy postanowią coś napisać dla dzieciaków.


Buziaczki!


EDIT: Aha, jeśli ktoś się wstydzi tutaj to oczywiście można na PW, choć myślę, że inni też by chętnie zerknęli
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 10-10-2010 o 23:59.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem