Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2010, 18:54   #1
Fiath
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 1 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
Post [Autorski][(Magic: The gathering DoP)]Cross-Blood

Deszcz uderzał o podłogę, wpadając do wnętrza budowli przez dziury w wybrakowanym dachu ruiny, która wcześniej była godna miana pałacu. Nie tak młody jak by się wydawało z wyglądu chłopak, znalazł wreszcie schody, i zaczął wchodzić do podziemia.
"Kto by pomyślał?" – przeszło mu przez myśl.
"Wydarzenia drugiej wojny światowej bardzo poróżniły świat, każdy kraj zamknął się przed wszystkim, które nie wspierały go od początku do końca. Tak też Japonia została osamotniona, a poróżniła się jeszcze sama w sobie. Wreszcie cesarz zarządził rozdzielenie kraju, zamykając wszystkich, którzy brali udział w wojnie lub mieli coś na sumieniu, w strefie zwanej 'starym Tokio'. Szkoda tylko, że ludzie którzy tam zamieszkali zaczęli się wymykać, rozprowadzać narkotyki, i bić nawzajem o władzę, tworząc zasady zwane C-Game.
Zanim nie dostałem się tutaj skazany na śmierć, myślałem, iż plotki o kartach które niszczą rzeczywistość to bujda, jednak jak się okazuje, wszędzie jest jakieś ziarno prawdy.
Spodziewałem się akurat wszystkiego, każdego sposobu rozwoju zdarzeń, ale nie tego…jednak, co mogę poradzić? Nie jesteśmy warci nic więcej, niż marne karty do gry."

Chłopak otworzył drzwi do podziemnego pomieszczenia, nie wiedział jak nisko zszedł, i nie grało to większej roli, bo zapewne głębokość jest inna od tej w rzeczywistości.

- Yo, Mei
- Cześć. To jak, kończymy to w końcu?
- Jak tam chcesz, choć powiedz mi, jak się czujesz?
- Świetnie, Idealnie…Beznadziejnie!


Każdy z nas miał kiedyś sen. Sen o tym, że znajduje się w pustym świecie, o tym, jak ktoś wręcza mu karty, teoretycznie całkiem zwykłe, ale w rzeczywistości potężniejsze, niżby się wydawało.
Nas wszystkich łączyło tylko jedno. Jesteśmy w C-Game.
Nikt nie wiedział, o co tu chodziło, ten świat choć zwykły, stawał się coraz bardziej naruszony. Nie spodziewaliśmy się jednak, że istnieją ludzie zwani planswaplkerami, podróżami planów. Chodzą oni między wymiarami, choć w rzeczywistości są martwi. Niewielu z nich, daje radę wrócić do swojego, a niektórzy, powodują powstanie cudów, poświęcając swoją zdolność podróży.
Jednak Cud jaki powstał tutaj, wymagał bardzo wielkiej mocy, jednak jak się okazuje, wszyscy popełniamy błędy. Szkoda, że dopiero teraz, wiem jaki sam uczyniłem.

What have you done to the game
Was it a victory, a shame
Where have you gone
Before morning dew
The game will not end
Without you
Or..will it?

Zapraszam do krótkiej sesji, mającej przetestować mini-system MtGRPG. Będzie dużo dziwów, mały, zamknięty świat, i wątki trochę mniej zamknięte, a to co będziecie czynić, będzie miało duży wpływ na to, co będzie się działo.
Mini sesja będzie opowieścią o tym, jak sami stajecie się podróżnikami planów, tak więc o tym jak umieracie, rozpalając własną iskrę.
W wypadku powodzenia może to być również początek dla całej kampanii.
Sesja jest lekko skierowana dla osób znających MtG, jednak bardzo szybko mogę nauczyć zasad osoby chętne, zaś do gry dopuszczamy karty istniejące, jak i własne.
Uniwersum? Teraźniejszość z alternatywną historią, 2 wojna światowa na dobre skończyła się dopiero cztery lata temu. Wszystko.

System

Statystyki to:
Bojowe
Punkty życia – ich utrata kończy walkę, 10 + 1 za punkt
Kości many – wielkość kości którą rzucamy dla energii magicznej. Zaczynamy od kości K6, za każdą kolejną kość płacicie różnice między nimi. Możemy uwzględnić kości niestandardowe, ponieważ korzystam z wirtualnej kostki skarbnicy barda.
Wytrzymałość – odjęty od ataku przeciwnika definiuje ile tracimy hp, jest ona związana z naszą psychiką i budową ciała, a nie ubiorem, 3pkt za poziom!
Kondycja – punkty kondycji definiują kiedy się męczymy, tak więc kiedy musimy skończyć turę. To jak często i dobrze się odżywiamy i wypoczywamy może wpływać na nią w postaci modyfikatorów.
Kontrola – ilość kart i stworzeń do użycia i kontrolowania na turę.

Postaci (max10pktów)
Siła – definiuje udźwig
1 15kg
2 25kg
3 35kg
4 45kg
5 50kg
6 60kg
Itd.
Szybkość – prędkość z jaką reagujemy jako pierwsi, decyduje o kolejności w walce i reakcji w testach na zaskoczenie.
Zmysły - definiuje funkcjonowanie naszych zmysłów, jest to statystyka która rozwija się na:
Wzrok - jak dobrze i szczegółowo widzimy.
Słuch - Jak wyraźnie słyszymy? Jak niskie tony mijają nas z eterem?
Węch - Stopień w jakim odczuwamy zapach innych rzeczy, i z jakiej odległości.
Dotyk - jak dokładnie odczuwamy dotyk innych? Im lepszy tym bardziej odczuwamy uderzenia, im wyższy, tym lepiej manipulujemy przedmiotami.
Smak - Łatwiej podbudować swoje morale posiłkiem, który lepiej nam smakuje, jednak jeśli odczuwamy smak zbyt dobrze, jedzenie przedmiotów "zużytych" może nam nieco przeszkadzać.
Decydują w testach na zmysły, jeden punkt w zmysłach to cztery punkty między piątkę, tak więc nie wszystkie zmysły będą tak samo dobre. Wartość pojedynczych zmysłów nie ma limitu!
Charyzma – Decyduje o tym jak słuchają nas niezależni npc, zwłaszcza w walce. Cecha przywódców i handlarzy.

Statystyki postaci nie oddziaływają tylko na walkę, jak ich koledzy jednak trzeba się z nimi liczyć, zwłaszcza przy używaniu przedmiotów, a nie kart.

Na statystyki Bojowe macie 18pktów.
Na cechy postaci otrzymujecie 16pktów, a 4 stanowi średni wynik.

Za korzystanie z kart płacicie maną, jednak za używanie przedmiotów w walce płacicie punktami kondycji (zależnie od tego o jakim przedmiocie mówimy, koszt może być różny)

Jak wygląda korzystanie z kart?
W walce macie dostęp do maksymalnie 40 kart które wcześniej wybraliście, na turę, możecie użyć ich tylu, ile wynosi wasza kontrola, minus liczba waszych stworzeń w polu. Czemu tak? Bo gramy w RPG, a nie w MtG, karty mają być dodatkiem i urozmaiceniem, zachowujemy płynność. W dodatku do kontroli nie wolno dodawać punktów doświadczenia na starcie.

Na początku walki rzucamy dwiema kośćmi odpowiadającymi za waszą kontrolę many, wtedy przydzielacie je do każdego jej rodzaju, czerwonej, niebieskiej, białej, zielonej, i czarnej wedle uznania, wtedy też, decydujecie ile maksymalnie punktów danej many możecie przechowywać w pojedynku z tury na turę. Macie wybrane maksimum, tracicie punkty z rzutu w kolejnych turach, w których rzucacie jedną kością many i decydujecie, w co chcecie ją rozdać. Nierozdysponowane zostają czystą energią "szarym kolorem"

Teraz o kartach:
Land– miejsca na ziemi z których przywołujecie dodatkową manę danego rodzaju, dostając +1/turę. Nie są jednak konieczne w MtGRPG
Socercery – zaklęcia o konkretnym, jednorazowym efekcie
Instant – używana z efektem natychmiastowym, zwykle dla kontrataku. Możemy ich użyć w czasie tury wroga, wtedy, tracimy punkt kontroli za następną turę, lub niewykorzystany z właśnie zakończonej.
Enchantment – ulepszenia, zwiększają jakieś statystyki nas, lub naszych potworów, płacimy za nie tylko raz, tak samo w manie jak i punktach kontroli.
Artifact – artefakty, przedmioty z innych światów/wymiarów, płacimy za ich przywołanie tylko raz, zarówno w punktach kontroli jak i manie, i przekazujemy stworom lub wykorzystujemy sami (tutaj już za kondycję)
Creature – stworzenia, płacimy za ich przywołanie i każdej tury punkt kontroli. Na przywołane stworzenia nie oddziałuje nasza charyzma, są one bezwzględnie posłuszne, działa na standardowych zasadach MtG.

Zaczynacie z pięcioma kartami, resztę zdobędziecie w trakcie, wiem to mało, jednak chcę zacząć od prostych walk, dopiero na koniec sesji odbędą się batalie i bitwy wojenne.

KP:
Awatar (zostanie obramowany w kartę)
Imię i nazwisko:
Kraj pochodzenia: (dowolny, jednak może mieć pewne znaczenie)
Płeć: (zwłaszcza przy awatarach z anime)
Wiek:
Arkana: (Tajemnica do samego końca gry, tutaj macie ich opis: Wielkie Arkana – Wikipedia, wolna encyklopedia radzę postarać się ją dopasować do postaci)
Wzrost:
Waga:
Statystyki

Przedmioty (te bojowe należy omówić ze mną w zakresie punktów kondycji. Nawet skazańcowi na wycieczkę do C-Game dają sztylet)
Karty (w ich sprawie idziecie do mnie na gg, 28444887 jednak przed tym możecie zrobić sobie zestaw na propozycję dzięki Magic The Gathering, magic cards, singles, card lists, deck ideas. lub zrobić parę własnych w Magic Set Editor 2 (łatwo znaleźć w google))
Historia (!!UWAGA!! Historia nie pełni roli prezentacji waszych zdolności, lecz coś co wprowadzi was do historii…a MG zastrzega sobie pełne prawo do przejęcia występujących w niej npców oraz wtłoczenia jej cech do scenariusza sesji) Jak i za co trafiliście do starego Tokio, z wyboru, czy może zostaliście skazani na śmierć? Skąd macie swoje karty? Dlaczego ich nie wyrzuciliście (choć nie znacie ich mocy, pierwsze użycie będzie miało w trakcie sesji, dlatego posiadacie tak niską kontrolę.)?Ponoć można się tam obłowić, ale nikt stamtąd nie wyszedł na stałe. Jeszcze nie. Wiecie o niej tyle ile wyczytacie z wprowadzenia do sesji, jednak możecie próbować ją samodzielnie modyfikować i budować własne wyobrażenie. Tak więc pozwalam wam ukształtować część ram scenariusza, ponieważ w historii świat nie będzie zbytnio otwarty. Fakt, robicie co i gdzie chcecie, lecz lista miejsc dostępnych pod "gdzie" będzie ograniczona. W tym miejscu sesja będzie trochę wyglądała jak Devil Survivor z serii Shin Megami Tensei.

Jeszcze raz, bez tłumaczeń dla wygody:
[Awatar]
Imię i nazwisko:
Narodowość:
Wiek:
Płeć:
Arkana:
Wzrost:
Waga:
Karty:
Przedmioty:
Historia:

Czas to jakiś tydzień, może dwa.
Ilość graczy to czterech...jak nie pasuje, to może być trzech.
Karty ślemy na Kama4art@gmail.com

Zasady dla chętnych do gry:
Sumienność – post na tydzień, po trzech tygodniach nieobecności lub niewytłumaczonym podwójnym zniknięciem na dłużej niż tydzień, wypad.
Odwaga prawa Vice Versa – Macie mieć dość jaj aby mi powiedzieć, że coś zrobiłem źle, że coś z systemem nie gra, albo że się spóźniam z odpisem. Ba, kto pierwszy będzie zwracał mi uwagi na moje błędy i zaniedbania, odczuje pozytywne efekty w grze.
Limit – To tylko gra, mamy się bawić, radować i tak dalej. Jeżeli uważasz że sesja lub inni gracze ci nie pasują, nie próbuj zmieniać tego dla siebie, tylko znajdź ten limit końca zabawy dla siebie, i zgłoś wycofanie z gry zamiast psuć ją innym. Jednak nie tyczy się to tylko ludzi którzy grają na siłę, chodzi też o zdolność. Często jest tak, że wszyscy chcą pisać, ale nikt nie chce czytać. Dlatego posty mają mieć limit od pół do półtora strony. Chyba że sytuacja jednoznacznie nie pozwala na tak krótką wypowiedź.
Mass Gamers Ban – jeżeli grasz w pięć sesji na raz, nie zrobisz z tej szóstej.
 

Ostatnio edytowane przez Fiath : 30-11-2010 o 07:49.
Fiath jest teraz online