Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2010, 04:19   #10
ZauraK
 
ZauraK's Avatar
 
Reputacja: 1 ZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumny
Zasadniczo karta skończona, przynajmniej w najważniejszej części.

Mam tylko problem ze statystykami (no nie tylko, bo i z doborem kart, ale o tym potem):

1) kontrola - zgodnie z warunkami sesji to ile w końcu wynosi na starcie? Nie jest określona wartość bazowa, a skoro nie wolno dodawać expa na starcie to wygląda że wynosi "zero".
2) ten nawias czy statystykach postaci to dotyczy chyba siły? (max10pktów). Bo jeżeli postaci mamy wydać 16 pkt na Postać, to nie bardzo widzę innej możliwości. No chyba że ma to związek z nie zrozumiem patrz pkt 3
3) Zmysły - a tu zupełnie nie wiem o co chodzi. Z polskiego na nasze proszę:
"Decydują w testach na zmysły, jeden punkt w zmysłach to cztery punkty między piątkę, tak więc nie wszystkie zmysły będą tak samo dobre. Wartość pojedynczych zmysłów nie ma limitu!"
Mam przydzielić pkt ogólnie do kategorii zmysły? Bo jeżeli do każdego zmysłu osobno to te 16 zdecydowanie za mało, żeby wyszła postać 'przeciętniak' (4pkt to przeciętność)
4) kości - jeśli zamiast k6 chcę k7 to kosztuje 1 pkt. A jeśli chcę k8? Koszt 2 pkt (k8-k6) czy 3 pkt (k7-k6+k8-k6)?


No chyba, że wychodzimy z założenia: mamy bazę 4 punkty i dodajemy do tego dopiero pkt. wymienione za expa. Wtedy połowa pytań powyżej jest bez sensu.
 
__________________
ZauraK

Ostatnio edytowane przez ZauraK : 05-12-2010 o 04:20. Powód: bo mi się kolorek niepodobał ;)
ZauraK jest offline