Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2010, 19:55   #24
Fiath
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 1 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
Ograniczenie rzadkości kart w deckach jest czymś co teoretycznie powinno pójść na pierwszy ogień, jednak jak mówiłem wcześniej, nie jest to specjalnie potrzebne, bo nikt nie będzie kombinował z korzystaniem z samych rarów bo po prostu nie ma po co.

Jeśli chodzi o format - Możemy do niego podejść, jednakowoż scenariusz dla sesji bazuje na Planswalpkerze, co samo z siebie mówi w jaki Blok pójdziemy, bo tylko tą ewentualność rozpatruję.

Magnificate, próbą symulacji draftu już się zajmowałem, chciałem jednak możliwie go uprościć, ostatecznie eliminując go do X kart wolnych do użycia w sposób wolny, o to jak prezentował się on w starym podejściu gdy jeszcze kombinowałem jak to zrobić:

Gracz wybiera do decku 40 kart, nie może mieć on więcej, najmniej 30. W pierwszej turze dostaje 5 kart, może je wykorzystać, bądź po prostu wyrzucić, aby po 3 turach wróciły do karty. Zasada jest jedna: Zawsze posiada w ręku pięć kart na początku tury, jeśli jakieś wykorzystał bądź odrzucił oceniając za zbędne, ciągnie nowe aż będzie miał pięć w ręku.

Samo symulowanie losowości kart które trafiają do ręki nie jest ani trochę trudne, w każdym decku gracz dostaje dla swoich kart losowo numery od 1 do 40, następnie na powitanie każdej tury są one losowane. Wystarczy wykorzystaj symulator rzutów z kośćmi niestandardowymi, aby móc się pobawić czterdziestościenną bez większych przeszkód.

Co o tym sądzicie? Niekoniecznie pierwsza myśl musiała być najgorsza.
 
Fiath jest offline