Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2010, 20:03   #4
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
Cytat:
Aschaar napisał:
Po pierwsze - okres historyczny?
Po drugie - realizm? czy fun? czy horror? czy co?
Po trzecie - główna nić scenariusza?
Po czwarte - dopuszczenie wszystkich pięciu "gatunków"?
Po piąte - od jakiego poziomu zaczynamy?
Ad.1 Główny wątek scenariusza toczyłby się współcześnie. Akcja zaczęłaby się w Rzymie, a gdzie później zależałoby już od graczy (podróżowanie jednak jest wpisane w scenariusz). W czasie gry pojawiałby się, dodatkowo, krótkie retrospekcje (1-2 posty) które odegralibyśmy na żywo i które miałyby wpływ na główną intrygę. (pozwalają głównie zdobyć dodatkowe informacje).
Ad. 2 W Nephilima zawsze grałem na "poważnie", taka też byłaby i ta sesja.
Klimat nastawiony na mistycyzm (symbole, znaczenia i wszechobecna magia, plus tajne stowarzyszenia) oraz horror (krwawe rytuały, morderstwa, poczucie zagrożenia)
Ad. 3 Główny nić scenariusza dotyczy poszukiwania pewnego przedmiotu przez nefilimy (postacie graczy) Poszukiwania te będą przebiegały poprzez czas i przestrzeń. Przedmiot ów ma dla nich wielkie znaczenie, gdyż jest mapą która prawdopodobnie wskaże im wrota do Agharty. Oczywiście na przeszkodzie postacie graczy spotkają okultystów i kilka tajnych stowarzyszeń, które także pragną zdobyć ów przedmiot oraz wiedzą o istnieniu nefilimów i mają sposoby by je chwytać i więzić.
Ad. 4 Wszystkie pięć "gatunków", czyli rozumiem wszystkie pięć żywiołów. Jeżeli to masz na myśli, to oczywiście tak.
Ad. 5 Ostatnie pytanie dotyczy tworzenia postaci. W Nephilimie jest to proces dość skomplikowany i żmudny, gdyż tworzymy nie tylko Nephilima, ale także jego kilka wcieleń. Dlatego też w warunkach pbf-u, moja rekrutacja wyglądałaby w następujący sposób:
- chętni gracze (na podstawie materiałów z rekrutacji) stworzyliby wstępny koncept swojego nefilima oraz jego ewentualne wcielenia.
- napisaliby krótki tekst o jednym ze swoich żywotów
Na tej podstawie ja wybiorę tych z którymi zacznę grę.
Z osobami które wybiorę omówiłbym już szczegóły postaci, jej historii i mocy.

W tej chwili mogę powiedzieć, że na pewno nie będziecie początkującymi postaciami. Wasze postacie będę na wyższym poziomie świadomości jeżeli chodzi o mistyczną wiedzę i to co dzieje się za kurtyną świata (walka tajnych stowarzyszeń, magicznych istot itp. itd.)

To tyle jeżeli chodzi o Twoje pytania i wstępny zarys scenariusza.


EDIT:
Dla leniwych link objaśniający, czym jest Nephilim
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół

Ostatnio edytowane przez Takeda : 13-12-2010 o 20:05.
Takeda jest offline