Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2011, 20:58   #1
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
D&D Wybierz świat

Witam wszystkim!
W związku z tym, że moja rekrutacja do systemu D&D, w świecie autorskim nie cieszy się powodzeniem (a ja naprawdę mam chęć na epickie fantasy) założyłem poniższą ankietę.
Mam ochotę poprowadzić sesję w systemi D&D, tyle, że świecie innym niż powszechne Forgotten Realms (nie mówię, że to zły świat, ja po prostu mam ochotę na zupełnie inny, mniej ograny świat)
Dlatego też poniższa ankieta. Proszę o głosowanie tylko osoby naprawdę zainteresowane sesję i grą.
Oto kilka szczegółów:
Niezależnie od wybranego przez graczy świata, chciałbym poprowadzić dłuższą kampanię. W warunkach pbf-u oznacza to conajmniej kilkumiesięczną sesję (i z tym trzeba się liczyć). Jestem nowym, więc można wątpić w moje zaangażowanie. Takim osobom odpowiem krótko mylicie się Jestem zdeterminowany i chętny do gry.
Drugą innowacją jest rozdawanie PD-ków za każdy post. Taka forma zachęty. Łatwiej pewnie będzie pisać myśląc, że każdy post przybliża mnie do następnego poziomu.
Styl gry
Stawiam na RPG, a nie na wspólne pisanie opowiadania. Co oznacza, krótsze a częstsze posty, mniej opisów więcej akcji.
Jaki będzie rodzaj przygód?
Na pewno takie które promują graczy. To tak bardzo ogólnie. Oznacza to tylko jedno, nie jestem MG, który hamuje na siłę rozwój postaci. Chcę byście się rozwijali i byli bohaterami przez duże B, w świecie gry. Jednym słowem mówiąc nastawiam się na epicką grę, gdzie gracze z podrzędnych poszukiwaczy przygód stają się herosami opiewanymi w pieśniach. Co z tego wyjdzie, będzie zależeć od was.
Ilość graczy
Trzech, czterech to taka optymalna liczba, aby stworzyć zgraną drużynę.
Teraz krótko o proponowanych światach:
Al-Qadim - czyli tyle co D&D osadzone w świecie baśni "Tysiąca i jednej nocy" Dżiny, fakirzy, wszechobecna magia, pustynny klimat. Tak w skrócie wygląda świat.
Eberron czyli takie steampunkowe D&D, niskopoziomowa magia jest wszechobecna, pojawiają się wynalazki oparte na magii (m.in. kolej), obecność bogów jest zdecydowania mniejsza niż w Fearunie.
Darksun czyli taka postapokalipsa w D&D, świat zniszczony przez wojnę i wpływ człowieka na środowisko. W świecie Darksun'a nie ma bogów i ich rolę pełnią żywioły oraz smoczy królowie. Darksun jest oderwany od kosmologii Wielkiego Koła.
Ravenloft czyli gotycki świat grozy D&D, nazywany więzieniem dla nikczemników.
Jestem gotowy poprowadzić sesję w każdym z wymienionych światów.
Jeżeli odpowiada Ci wizja sesji przedstawiona powyżej głosuj. Jeżeli nie powstrzymaj się od komentarzy.
Osoby, które zdecydują się zagłosować proszę także o krótkie zdanie na temat przygód jakie jej interesują i ewentualnie o jakiej postaci myślą.
To tyle, zapraszam do głosowania i zabierania głosu.
Niezależnie od świata sesja będzie rozgrywana zgodnie z zasadami edycji 3.5. Dlaczego?
Gdyż tylko taką posiadam
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół
Takeda jest offline