Wątek: Zmiany systemu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2011, 11:03   #1
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
Zmiany systemu

Witam

Przed laty prowadziłem WFRP I Ed. System ten modyfikowałem wielokrotnie, niestety po owych modyfikacjach nie pozostał zbyt wielki ślad. Mam teraz znów chęć zasiąść do tego, ale tu rodzi się moja wątpliwość. Czy warto? Czy warta jest skórka za wyprawkę? Czy to nie para w gwizdek. No i rzecz jasna, czy aby mój pomysł na tę modyfikację znajdzie uznanie innych.

Sama modyfikacja opierać się ma na systemie „point buy” z dowolnością rozwoju BG. Z czym to jeść. Podstawa tworzenia BG była by podobna do samego „szkieletu” BG w WFRP. Wybór rasy [w swoim zamyśle tworzył bym coś innego niż świat WFRP stąd i pewne zmiany, ale to nie pora by o tym pisać], określenie „bazy” cech, umiejętności i zdolności. Dalej już point buy. Za punkty kupowane rozwinięcia, umiejętności nowe i ich apgrejty, zdolności. Bez znanych nam z WFRP zawodów i ścieżki rozwoju. Taki wstępny mam zamysł, choć nie jestem pewien, czy to ma sens.

Co Wy o tym sądzicie? I, jeśli jakieś stosowaliście własne modyfikacje, to jakie? Podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pomórzcie początkującemu.

Pozdrawiam
Bulion
.
 
Bielon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem