Wątek: Zmiany systemu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2011, 11:20   #2
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Cytat:
Napisał Bielon Zobacz post
Co Wy o tym sądzicie? I, jeśli jakieś stosowaliście własne modyfikacje, to jakie? Podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pomórzcie początkującemu.
Jestem przeciw. Dla mnie jedną z największych bolączek WFRP 1ed. była masa house rules i autorskich zasad. Co prawda wynikały po części z ogólnej biedy i przestarzałości mechaniki pierwszego Młotka. Ale w ich efekcie każda drużyna grała według własnych reguł, co powodowało problemy, gdy człowiek chciał pograć z nowymi ludźmi. Już nie mówię, że większość tych zasad była pisana przez ludzi, którzy znali 1-2 systemy RPG i ich pomysły były kiepskie i nieporadne.

Wyszły już dwie kolejne edycje WFRP z lepszą, poprawioną mechaniką. Więc po co zakładać dinozaurowi siodło i używać jako wierzchowca, skoro w międzyczasie pojawiły się już konie, a nawet samochody?
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem