Wątek: Zmiany systemu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2011, 12:22   #3
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Ty i początkujący, ta...

Nieco zasabotuję cały ten pomysł już na samym początku, wychodząc z prostym pytaniem: po co?

Co da nam modyfikacja mechaniki Warhammera? Bo nie do końca to rozumiem, nie do końca Ty także przedstawiłeś swój pomysł. Obecnie (mówię raczej o 2 niż o 1 edycji, która już swoje lata ma) jest to bardzo proste, szybkie i przyjemne. A że niedokładne, oszukańcze i mające sporo błędów, to także oczywiście inna sprawa - kwestia tego, jak kto chce grać.

Na PBF moim zdaniem mechanika i tak jest zbędna i mogę sprawy załatwiać kośćmi choćby k6.
Na żywo zaś wszystko zależy od tego jak się prowadzi. Dlatego lubię mechanikę wfrp, że przy lekkim uproszczeniu takie walki lecą błyskawicznie i sprawnie, w przeciwieństwie do np. D&D, chociaż rozumiem, że niektórzy lubią bawić się w obliczanie cyferek zamiast w opisy.

Także wracając: po co? Co da zamiana przydzielania doświadczenia i likwidacja zawodów (moim zdaniem bardzo fajnego i przyjemnego pomysłu z tego systemu, w przeciwieństwie do innosystemowych czystych "wojowników" "łotrzyków" etc). No i jak sobie wyobrażasz cały ten point buy. Zamianą WW na współczynnik trafienia? Czy rozdzielaniem punktów niezależnie od wcześniejszych ścieżek rozwoju?
Bo z drugiej strony dostawanie tylko tego, co się trenuje także nie jest głupim pomysłem i spotkałem się z tym zarówno na żywo jak i na forum. Dlatego najlepiej wyłuszcz swoje racje, dlaczego powinno się w ogóle to robić. Znam Cię, dlatego wiem, że lubisz kombinować. Tylko czy kombinowanie często nie przynosi zwyczajnie klęski?
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem