Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2011, 13:10   #8
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
W tej chwili nie chciałbym zdradzać swoich preferencji jeżeli chodzi o setting (tak mam takie). Założyłem ten temat z dwóch podstawowych powodów, po pierwsze chciałem sprawdzić, czy będą chętni do gry w D&D (i by uniknąć przygotowywania rekrutacji, która trafi w pustkę), po drugie sam nie mogłem się zdecydować na jeden setting (każdy z nich ma w sobie coś naprawdę interesującego) i zrzuciłem decyzję na potencjalnych graczy.
Co do ewentualnej kampanii to powiem bardzo ogólnie (to co pisałem już w pierwszym poście), chcę poprowadzić sesję która da możliwość w miarę szybkiego rozwoju postaci i da wam jako graczom możliwość aktywnego udziału w wydarzeniach i stania się bohaterami na miarę wielkich eposów. Nie zależnie od settingu, zaczniecie jako początkujący poszukiwacze przygód, którzy zostaną wplątani w wydarzenia umożliwiające im naprawdę imponujące i bohaterskiej czyny. Nie chodzi, bynajmniej o ratowanie świata, ale właśnie to co napisał deMaus "epickość w konwencji, niekoniecznie w formie"
Ma kilka założeń, którymi mogę już teraz się z wami podzielić:
- po pierwsze, zaczniecie jako drużyna, która ma za sobą jedną wspólną przygodę, zlecenie. Zakładam, że było to coś prostego i zapewniło wam zarobek na jakieś dwa tygodnie spokojnej egzystencji (szczegóły podam, gdy poznamy świat w jakim będziemy się poruszać). Wasze postacie, więc będą się znały, ale niekoniecznie ufały sobie i lubiły się. Po prostu okoliczności zmusiły was do współpracy. Gdy poznamy setting i potencjalnych graczy, będziemy mogli omówić potencjalne profesje, charaktery i ogólny kształt drużyny. Czy będzie to grupa altruistycznych osób chcących nieść pomoc zawsze i wszędzie, czy raczej awanturnicza grupa, która nie pogardzi żadnym zarobkiem (sprawa do omówienia).
- po drugie, do wszystkich czterech settingów mam już rozpisane podstawowe założenia scenariusza/kampanii i kilka wstępnych bardziej szczegółowych pomysłów. Choć jak widzicie dużo zależy od tego co będzie interesowało potencjalnych graczy. Założenia są jednak na tyle elastyczne, że zarówno altruiści jak i awanturnicy będą mogli wziąć w nich udział.
- po trzecie, o czym jeszcze nie pisałem (miałem o tym wspomnieć dopiero w rekrutacji), ale skoro zawiązała się już dyskusja to powiem o tym teraz.
Chodzi o narrację. Podoba mi się konwencja jaka dominuje na LI, czyli pisanie w trzeciej osobie, jednak w tej sesji chciałbym powrócić do klasycznej narracji znanej z sesji na żywo. Mam na myśli to, że MG mówi "Widzicie trzech uzbrojonych mężczyzn zbliżających się do was", a poszczególni gracze określając swojej akcje mówią: "Kładę rękę na mieczu i mierzę ich wzrokiem"
Nie rezygnując przy tym z opisów miejsc i osób przez graczy, jak również wewnętrznych przemyśleń postaci. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. Wydaje mi się, że tego typu narracja (zwłaszcza w D&D), będzie o wiele ciekawsza i przyczyni się do większej integracji gracza z postacią i lepszemu odegraniu postaci, właśnie poprzez pisanie w pierwszej osobie.
- po czwarte, co wiąże się bezpośrednio z poprzednim punktem, posty będą krótsze, ale częstsze. Myślę, że wstępnie możemy założyć odpisywanie dwa razy w tygodniu. Oczywiście zależy to już od potencjalnych graczy i ich możliwości.
- po piąte, PD-ki, będę przyznawał nie po jakieś większej części scenariusza jak ma to miejsce w sesjach na żywo, ale co post, co dwa. Zależnie od charakteru postu i tego jak będzie napisany. Nie chodzi mi oczywiście o wartościowanie literackie postów, tylko ocenę typowo RPG-owych zachowań. Odegranie postaci, podejmowane akcje, wygrane walki, udane podstępy, itp., itd.
To chyba tyle wstępnych założeń. Jak sobie coś przypomnę to dopiszę.
Zachęcam do tego, abyście wy przedstawili ogólny zarys przygód jaki was interesuje w wybranym przez was settingu, tak jak to zrobił deMaus.
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół
Takeda jest offline