Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2011, 18:17   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Primo - czy problemem jest czas czy przestrzeń czy jedno i drugie. A może w ogóle zapracowanie stało się dobrą wymówką, bo po kilku latach w tej samej ekipie po prostu się swoją grą znudziliśmy?
Pytanie jest bowiem o tyle zasadne, że wymaga różnego podejścia do problemu.

Wiele programów daje tylko "wirtualny stół" i wymaga, aby wszyscy uczestnicy rozgrywki byli obecni w sieci w tym samym czasie. Inne (właśnie bodaj battlegrounds) ma swoją własną mechanikę (konwertowaną z zasad systemu d20) i pozwala na rozbicie turowe. Teroretycznie dając możliwość wstrzymania rozgrywki przez gracza, którego akuratnie nie ma.

Ja nie widzę żadnych wyraźnych profitów z zastosowania tego typu programów. Dlaczego? Jeżeli mam czas i siedzę przed komputerem czy laptopem to zestawienie wideokonferencji trwa chwilę. Jeżeli zaś nie mam warunków na odpalenie laptopa - to skorzystanie z tego programu i tak jest niemożliwe.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem