Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2011, 21:11   #9
smogu
 
smogu's Avatar
 
Reputacja: 1 smogu nie jest za bardzo znany
Cytat:
Punkty Wytrzymałości (PW/ Punkty Życia (PŻ), to punkty które określają jak dużo ciosów jest w stanie przyjąć wasza postać zanim umrze, prze czym „0 PW” nie oznacza jeszcze waszej śmierć, ale „tylko” stan krytyczny. Punkty wytrzymałości są sumą kostki wytrzymałości (jej wysokość zależy od klasy) i modyfikatora atrybutu Budowa. W przypadku Calega Wojownika jest to odpowiednio k10 (z klasy wojownika) i +2 PW z modyfikatora Budowa. Rzucamy k10 i wypada nam 6. Caleg ma więc 8 (6 z kostki i 2 z Budowy) punktów wytrzymałości.
znalazłem tutaj bład natury technicznej - w podręczniku gracza na stronie 23 jest info, ze na pierwszym poziomie przy tworzeniu postaci gracz nei rzuca kostką, lecz dostaje maksymalną ilość PW. nadal jednak liczą sie modyfikatory z atrybutu (w tym ujemne). tak więc w tym opisanym wypadku Caleg dostaje maksymalną KW czyli 10 plus modyfikator, czyli +2 z CON co daje łącznie 12 PW. dopiero przy awansie na 2 lvl losuje PW za pomocą k10.

poza tym szacunek za napisanie tego poradnika miałem już dość tłumaczenia moim graczom (przez 7 lat ile można za kazdym razem, jeszcze zeby nowym, ale cały czas te same osoby :P ) co i jak, więc pokazałem im ten poradnik i z głowy.

pozdrawiam smogu
 
smogu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem