Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2011, 16:38   #6
Hawkeye
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Dwie sprawy, które chciałbym jeszcze wyjaśnić, a które pojawiły się w pytaniach.

1) Poziom postaci: Postacie zaczynają na randze Nowicjusz. Chcę jednak trochę dopomóc postaciom startowym. Dlatego każdy z was zaczyna z jedna cechą na d6 (zamiast d4) oraz umiejętnością strzelanie i walka na d4

2) Języki: Generalnie nie podoba mi się pomysł wykupywania języków jako umiejętności. Chciałbym wypróbować tutaj trochę inny system. Zależnie od waszego sprytu, możecie wykupywać poziomy znajomości języka. Poziomów jest trzy: podstawowy, średnio-zaawansowany, zaawansowany.

Ze Sprytem na d4 macie 1 pkt poziomu (czyli możecie znać jeden język obcy na poziomie podstawowym)
Na d6 macie 3 pkt poziomu.
Na d8 5 pkt.
Na d10 7 pkt.
Na d12 10 pkt.

Zrozumienie języków będę brał na tzw. zdrowy rozsądek. Ewentualna nauka nowych języków w sesji w sposób fabularny. Wiem, że nie jest to idealny system, ale trzeba sobie jakoś poradzić z tym aspektem.
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline