Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2011, 10:32   #9
seto
 
seto's Avatar
 
Reputacja: 1 seto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znanyseto wkrótce będzie znany
Chciałem napisać coś mądrego, ale Aschaar mnie ubiegł.

Chodzi mi o to, że trzeba mieć dystans do gry, bo w niej konflikty są nieuniknione i często wynika to z samej kreacji postaci. Jak ma się dogadać cnotliwy rycerz z łotrzykiem dbającym tylko o siebie? Jeden będzie chciał ratować niewiastę, a drugi ją okraść. Tego typu konflikty są nawet konieczne, bo realistyczne. Wyobrażacie sobie wspomnianego rycerza, który ramie w ramie z łotrzykiem okrada kupców? Albo łotra narażającego życie w obronie honoru szlachcica?
Ważne jest żeby tego typu konflikty nie przenosiły się zbytnio na graczy. Zbytnio, bo często nie jest to możliwe. Taka nasza ludzka natura.

Wyrzuty czy dyskusje na komentarzach też są czymś normalnym, bo z racji charakteru swoich postaci bądź własnych przemyśleń część graczy będzie wolała iść w prawo podczas gdy inna w lewo. I takim momencie należy (przynajmniej próbować) się jakoś dogadać. W przypadku braku porozumienia rodzi się konflikt gracz - gracz. Nie jest to ani dobre, ani fajne, ale tak się zdarza i trzeba sobie radzić i grać dalej. W końcu podczas sesji prowadzi się postać, która może być w komitywie z postacią nielubianego gracza.

Wystarczy oddzielić postać od gracza. Co nie niestety nie zawsze jest łatwe.
 
seto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem