Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2011, 12:23   #2
Zekhinta
 
Zekhinta's Avatar
 
Reputacja: 1 Zekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie cośZekhinta ma w sobie coś
Witaj!

Przyznam, że Twój post bardzo mnie zainteresował.

Piszesz, że sesja rozgrywać będzie się 'na terenie renesansowej Chorwacji', oczywiście wg Twojej wizji. Czy gracze tworząc postać muszą mieć głębszą wiedzę na temat tamtego okresu? Pytam, bo jednak w XV i XVI w. tamte ziemie były często terenami walki i znajdowały się pod panowaniem różnych państw. Stąd też drugie pytanie - na ile realia historyczne są odwzorowywane w sesji?
Czy może mamy o tym wszystkim zapomnieć i po prostu wczuć się w klimat śródziemnomorskiego wybrzeża?

Zaznaczasz też, że istotnym elementem będzie, najogólniej mówiąc, jakaś tajemna moc. Na ile jest ona 'powszechna'? Chodzi o to, ile zwykli ludzie o niej wiedzą i jak traktowane są osoby, posiadające taką moc? Muszą się ukrywać? Jaka jest ich relacja z kościołem katolickim/prawosławnym/muzułmanami?

Tak, widziałam, że napisałeś, że świat przedstawisz w sesji ale jeśli bym się zdecydowała na zgłoszenie, chciałabym mieć jakieś podstawy do tworzenia postaci.

Pozdrawiam.
 
__________________
"To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie." - Robert A. Heinlein
Zekhinta jest offline