Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2011, 21:30   #3
Velg
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Reputacja: 1 Velg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetny
Ja Exalted znam dobrze i bardzo lubię, ale... Kilka pytań...

1. To jest pierwsza, czy druga edycja?

2. Jeśli jest to druga edycja - czy byłoby dopuszczalne zrobienie postaci pochodzącej spośród innych Wyniesionych? (myślę tu głównie o Lunarach, których z Solarami powiązać łatwo; nie rościłbym wtedy sobie pretensji do solarnej mocy - wystarczy mi to, że specyfika Lunarów mi dużo bardziej pasuje)

3.
Cytat:
Nalezy jednak pamiętać że są to wybrańcy SŁOŃCA. Więc nie czarujemy czarnych mgieł śmierci, nie przywołujemy zombie, nie plujemy kwasem, nie manipulujemy żywiołami (No chyba że złocistym słonecznym ogniem)
Czy to oznacza, że nie można zagrać nacechowanym negatywnie Solarem...? Bo, jak dla mnie, jedną z największych zalet Exalted jest to, że system unika oceniania na zasadzie "czarno-biało". Ba!, wręcz tworzy ambiwalentny obraz wyniesionych - świetnym przykładem jest choćby zestawienie ze sobą Fallen Wolfa i Moraya Darktide.

(i, przynajmniej w drugiej edycji, nekromancja jest dostępna Solarom - co prawda jedynie do kręgu Labiryntu, ale...)

4.
Cytat:
Posiada własny Kult. To ciekawe. Być może zechce ten kult rozszerzyć.
Czy to oznacza, że ignorujemy zagrożenie ze strony Wild Hunt i Błogosławionej Wyspy? Rozumiem, że żyjemy w czasach niepokojów wewnętrznych pośród Smoczokrwistych, ale... IIRC, przez ostatnie kilkaset lat jedynym Solarem, który zdołał przez kilka lat utrzymać kult bez mocnego protektora, był Jochim... a ów przetrwał głównie dlatego, że był skrajnie amoralny, mindrape'ował miasta i traktował wyznawców niczym mięso armatnie.

Inaczej... Cóż, bez mocnego protektora (choćby - syndyków Whitewall), Solar powinien raczej przebywać w ukryciu.

5. W jakim miejscu Kreacji planowałbyś osadzić sesję?
 

Ostatnio edytowane przez Velg : 17-02-2011 o 22:05.
Velg jest offline