Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2011, 22:31   #4
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Fiath

Cieszę się na twój zapał. ;]
I... ja mam dość sporo cierpliwości. Możesz dosyłać poprawione wersje... decyzje i tak podejmę na sam koniec.
A to że będziesz dosyłać kolejne wersje daje mi szansę wytknięcia ewentualnych niedociągnięć. Choć wolę by liczba tych kolejnych wersji nie osiągała wartości... kilkanaście.


Velg

Oho. Trafił się ktoś kto dobrze zna system. I chyba lepiej niż ja sam.
Więc tak.
1. Druga edycja. Co więcej zakupiłem sobie podręcznik w wersji polskiej (tylko te edycję wydano po polsku) i... jakoś nie przeszkadzają mi nazwy typu "Lunacy", "Gwiezdni" czy "Smocza Krew". Wiem, że niektórych to mierzi bo przywykli do wersji angielskich i własnych tłumaczeń. "Smoczokrwistym" dziękujemy.

2. Hmm... teoretycznie mógłbym się zgodzić ale szczerze mówiąc nie zapoznałem się jeszcze z Lunarami na tyle... Gdybyś szczegółowo opisał jakie są twoje możliwości i klimat w jakim odgrywałbyś postać, mógłbym się zgodzić. Choć przyznam, ze to dla mnie trochę niewygodne. Działałbym po omacku.

3. A co rozumiesz przez negatywnie nacechowanego Solara? Postac przykładowa którą podałem jest w sumie właśnie negatywnie nacechowanym gościem. Jak dla mnie negatywnie nacechowany Solar to taki, który dał się ponieść skazie swojej cnoty.
No bo tak... Wyniesienie Słońca nie wybiera na ślepo. Wyniesieni mogą być ludzie o odpowiednich cechach. Nie tylko fizycznych ale i psychicznych. Bezwzględny morderca, gwałciciel i psychopata, który sprzedaje niewolników Fair Folkowi nie zostanie raczej Solarem. Prędzej Abyssalem.
A negatywnie nacechowany Solar to postać ciekawa i w sumie akceptowalna... Wydaje mi się jednak, ze taka postać jest wtedy negatywna w inny sposób. Pęd za chwałą Naraana i jego wielka odwaga może prowadzić go do głupiego lub szkodzącego towarzyszom postępowania. Do zatracania się w cielesnościach itp itd. Taka postać wierzy, że postępuje właściwie, jednak... przesada może sprawić iż cnoty obrócą się w wady. To właśnie problem pomazańców Słońca. ich bardzo dotkliwa skaza.
Wolałbym jednak postaci pozytywne. Myślę że ciekawsze byłoby gdyby postać miała... skłonności do negatywnego nacechowania i poddawałaby się negatywnemu wpływowi skazy już podczas gry. W końcu gdy pomazaniec przekroczy granicę, czuje się później lepiej. Może uznać, że właśnie tak powinien postępować. To jeśli zależy Ci na postaci negatywnej.
Aczkolwiek... rozważę każdą postać.

Ps: Nekromancja ok... jeszcze mogłaby przejść. Ale to już kwestia okultyzmu i czarnoksięstwa. Mnie chodziło o Charmy. Zaklęcia.

4. Postać Naraana sobie rozpisałem. W podręczniku stoi iż dopiero o trzeciokropkowym kulcie coś niecoś w krainie słyszeli. Dopiero czterokropkowy chcą zniszczyć. Naraana sławą wojownicy z plemion koczowników co jest rzeczą pasującą do kultu o dwóch kropach.
Poza tym... on ten kult ma od niedawna.
I spokojnie. Wyld Hunt i gwiezdni są przeciwnikami godnymi dla naszych bohaterów.

I... Narana pokazałem tylko jako przykład. Oczywiście można w swojej historii zamieścić jakieś punkty wspólne z nim, wtedy możliwe, że pojawi się na sesji.
Ale jeśli nie... nie należy się za bardzo do niego odnosić. To tylko postać przykładowa.

5. Nie wiem. To zależy od postaci jakie dostanę. Jeśli twoja postać nie będzie za bardzo przywiązana do jednego miejsca, nie będzie problemu by ją ewentualnie lekko przenieść albo... wyruszyła w podróż prowadzona wizjami. Cokolwiek. Ale to gdzie się całość będzie dziać, to się jeszcze okaże
 
__________________
"...i to również przeminie..."

Ostatnio edytowane przez Huang : 17-02-2011 o 22:39. Powód: dodatek
Huang jest offline