Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2011, 18:59   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Kiedy próbowałem gracza zaskoczyć kończyło się to zwykłym 'Artur no weź!'.
Takie schematy będą sie zdarzać zawsze. Po prostu należy nauczyć się z nimi radzić? Jak? W zależności od tego czym zaskakujesz (czy chcesz zaskoczyć) gracza. Tutaj ciężko odpowiedzieć nie znając konkretnej sytuacji. Z jednej strony - każdy z graczy ma jakieś swoje "lubię / nie lubię" i po prostu dobrze jest się ich trzymać, aby nie powodować konfliktów niepotrzebnych. Z drugiej strony - to ty prowadzisz rozgrywkę i decydujesz o tym co się dzieje i jakie zadania stają przed graczami, nie możesz więc ulegać każdemu "ej, no...". Jeżeli w ogóle powinieneś ulegać jakiemukolwiek.

Cytat:
Mam już nawet potencjalnych graczy, ale nie wiem czy się zgodzą.
Od tego należało by w ogóle zacząć - od zgromadzenia graczy, którzy będą chcieli grać. Jeżeli są to osoby, które wcześniej nie grały to niewątpliwie trzeba je będzie wprowadzić w realia wybranego RPG i być może nawet rozegrać sesję 1 na 1, aby pokazać graczowi jak wyglądają sesje.

Jeżeli prowadziłeś wcześniej tylko dla jednego gracza lepiej jest zacząć prowadzić początkowo tylko dla dwu osób. Po kilku sesjach - kiedy się już oswoisz z "nową sytuacją" dołożyć kolejnego gracza.

Zalety grania z drużyną?
To zależy: od drużyny i scenariusza jaki jest prowadzony.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem