Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2011, 21:16   #10
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Owłosiony Brodacz Zobacz post
Ostatnio zainteresowałem się bardziej sesjami na żywo i nie wiem jak zacząć. Znalazłem 1/2/3 osoby chętne do gry i myślę nad Warhamm. 2 edycją. Mam już bestiariusz w pdf, ponieważ na razie chce jedynie spróbować i jeśli się nam nie spodoba to przerzucić na inny system. Jedna z osób grała coś tam wcześniej, a druga ma zero pojęcia na temat RPG. Oczywiście planuję jej wyjaśnić co i jak itp.
Proponuję na początek wybrać świat w jakim chcielibyście zacząć grać. Czy ma to być świat fantasy, czy SF; czy ma w nim być dużo magii, czy niekoniecznie. To dobrze jest ustalić wspólnie na początku - zanim zacznie się rozgrywkę. Odpadnie wtedy problem zmieniania systemu w trakcie (a prawda jest taka, że jeżeli ktoś się zrazi na początku to potem nie chce spróbować po raz kolejny). Jeżeli ktoś grał wcześniej - warto skorzystać z jego pomocy. Może nawet wybrać system, w który grał - będzie wtedy mógł pomóc w przygotowaniu postaci, czy nawet "podpowiadać" nowym graczom. Myślę, też na na początek nie ma co się bawić w pełną mechanikę (w jakimkolwiek systemie) bardziej koncentrując się na odgrywaniu roli niż na turlaniu. Można po prostu zastosować mechanikę uproszczoną lub nie stosować jej wcale. Wprowadzając mechanikę dopiero po kilku sesjach, kiedy będzie wiadomo, że świat odpowiada całej ekipie. Mechaniki mają to do siebie, że każdemu odpowiada inna...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem