Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-03-2011, 19:38   #1
ForlornSW
 
Reputacja: 1 ForlornSW nie jest za bardzo znany
Długa Zima [Forlorn/SW]

Witam!!!

Jestem nowy na forum lecz bardzo długo jako czytelnik. W związku z moim zainteresowaniem światem Forlorn chciałbym poprowadzić w nim sesję dla 3-4 graczy.

Mechanika:
Oprę się na Savage Worlds czyli jeśli ktoś jest chętny wyruszyć na śnieżne pustkowia post-apokaliptycznej Polski to serdecznie namawiam. Będzie dynamicznie - obiecuję posta co 1-2 dni. Wszystkie rzuty wykonuję ja przed monitorem, za barwne opisy i dobre odgrywanie charakteru bohaterów dodaję fuksy (czyli przerzuty).

Postacie:
Na stronie GRAMELA są do pobrania pliki dot. tworzenia postaci a mianowicie:
Darmowa Jazda Próbna oraz wyciąg Zawady i Przewagi. Tworzymy początkujących pogorzelców z krótką historia zawierającą jakiś fabularny haczyk najlepiej. Istnieje pełna dowolność profesji byle pasowały do klimatu.
Gotowe karty albo pytania proszę słać na PW.
Jako że system SW opiera się o Zawady i Przewagi dopuszczam na początku po jednej przewadze na postać, jeśli ktoś chciałby posiadać dwie musi wybrać odpowiednią zawadę. Można wziąć większa ilość Zawad lecz nie będzie to premiowane przewagami- co nie znaczy że w ogóle nie będzie premiowane

Ekwipunek:
Przydzielę go osobiście na podstawie tego co ujrzę w KP. Można zaznaczyć co bohater chciałby posiadać, zweryfikuję.

Klimat/Świat:
Zainteresowanych klimatem odsyłam do dwóch sesji które miały miejsce na tym forum w świecie Forlorn tj. "Bezśnieże" oraz "A ja urodziłem się dwadzieścia lat po wojnie i nie zastałem tu pokoju".
Z góry dziękuje ich autorom za zarażenie realiami i światem.

Historia Świata:
Polska przegrywa wojnę polsko - bolszewicką i zostaje zajęta przez ruskich aż po Wisłę. Reszta przepada na rzecz Niemiec w czasie drugiej wojny.
Zimna wojna ma dużo bardziej ostry przebieg. W wigilię 1970 roku ktoś nacisnął przycisk i Świat się skończył. Ludzie pochowani w specjalnych schronach urządzonych z dala od miast oraz w śląskich kopalniach wychodzą po 30 latach na powierzchnię, gdzie zaczyna się właśnie kolejna epoka lodowcowa spowodowana zapyleniem atmosfery. Praktycznie wszystkie większe miasta czymś dostały (atom, neutron, wirusy). Dlatego są w rożnym stanie "upadku" i generalnie z powodu promieniowania nadal opuszczone. Obecnie mamy rok 2070 ale dokładnie nikt tego nie liczy bo i po co. Średnia temperatura roczna to -15C z tym że miesiące zimowe to ok -40C natomiast latem temperatura wzrasta do ok +15C Dzięki czemu możliwy jest krótki okres wegetatywny i można gdzieniegdzie coś wyhodować do zeżarcia. Dostęp do surowców jest dość dobry problemy są raczej z ich transportem. Można założyć że przetrwało ok. 1% populacji. Poziom technologiczny stoi na poziomie "naszej" Polski lat 70 z zastrzeżeniem że wszystko ma 100 lat. Kusza łuk i dzida wróciły do łask, część broni palnej jest nadal sprawna. Problem to amunicja. Trzeba się zastanowić zanim się strzeli czy zysk przewyższa wartość pocisku . Osady ludzkie najczęściej umieszczone są z dala od miast, częściowo pod ziemią (łatwiej utrzymać ciepło). Mutacje dotyczą i zwierząt i ludzi, lecz bliższe są tym z Czarnobyla i raczej dodatnich bonusów nie dają. Kanibalizm doprowadził do degradacji części ocalałych i postania prymitywnych bytów.
Na razie tyle, coś jeszcze dodam + jakiś fabularny klimat.

Posty:
Jeśli akcja będzie toczyć się "spokojnie" posty mogą być dłuższe, krótsz natomiast gdy "będzie się działo" To co postac mówi ma wygladać tak,wszelkie działania i inne opisy opisujemy natomiast tak,a tak będzie zapisywane to co postać sobie myśli i tu można zgrabnie wkomponować zamierzenia rzeczywiste bohatera, przyszłe posunięcia oraz szczegółowy sposób w jaki postać chce coś zrobić/osiągnąć itp.

Termin:
Czekam na KP tydzień. Powiedzmy do 15 marca.

Pozdrawiam

PS. Do zobaczenia na skutym lodem, śnieżnym bezludziu.
 

Ostatnio edytowane przez ForlornSW : 11-03-2011 o 16:32.
ForlornSW jest offline