Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2011, 16:10   #5
Indoctrine
 
Reputacja: 1 Indoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znany
Cytat:
Proste zadanie: weź najszybszy statek ze swojego systemu i powiedź ile trwa podróż Ziemia - Proxima Centauri - Syriusz - Ziemia z maksymalną prędkością. Ile i jakiego paliwa zostało zużyte przez napęd oraz jaka jest wielkość statku.
Ok
Do podróży międzygwiezdnej stosowane są hipernapędy, ustanawiające most hiperprzestrzenny bazujący na teorii mostu Einsteina Rosena, zmodyfikowany o Tunel_Morrisa-Thornea. Dzięki temu, transport na takie dystanse jest szybki. Jeśli chodzi o energie potrzebne do tego, jest to już bardziej skomplikowane, ale także wytłumaczone, w skrócie: energia nie jest generowana w danym momencie, ale została przy budowie napędu "zmagazynowana" (to nie jest do końca adekwatne słowo) i wystarczy pobudzić.
Wadą tego rozwiązania, jest wymóg odlecenia na dużą odległość od ciał oddziałujących grawitacyjnie. I tutaj mają zastosowanie napędy bardziej klasyczne: fotonowe, plazmowe itp.
Na taką odległość potrzeba 5 skoków. Jeśli uznajemy, że przystajemy na planetach wewnętrznych Proximy i Syriusza, a także startujemy z orbity Ziemi i tam wracamy to standardowo będzie tak:
Skoki - 5 dni (tyle się "liczą" i chłodzą silniki).
Przeloty - ponieważ po skoku, statek pojawia się w odległości nawet kilku JA od płaszczyzny ekliptyki, do lotu mamy powiedzmy 500 milionów km. Tutaj najszybszy statek potrzebuje kilku dni, uznając, że nie rozpędza się zanadto, tylko leci normalnie. Taka podróż zajmie więc 35-40 dni. Jeśli chodzi o paliwo, to zależy od napędu, ale na przykład fotonowe, czyli AntyMateria, zużyje około 160 gram, przy przyspieszeniu 1m/s2 i prędkości końcowej około 200km/s. Masa statku do 500 ton.
Liczyłem z głowy na kartce, na uczelni nie mam materiałów ani tabelek

Wiesz, aż tak szczegółowo jak napisałeś, to nie trzeba, to już byłaby przesada (choć mogłoby dodać dramatyzmu akcji, czytałeś "Księżyc dwudziestu rąk"?).

Głównie chodzi mi o to, żeby te elementy uwzględniać, chociaż trochę, a nie sprowadzać do czysto fabularnego "dolecieliście, odejmijcie 1000 kredytek z konta za lot".
 
Indoctrine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem