Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2011, 17:56   #6
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Most Ensteina - Rosena bazuje na TEORETYCZNYM tworze "białej dziury" na co nie ma cienia dowodu. Dalej zakładam, że dowód panów Wheeler'a i Fuller'a pomijasz milczeniem? Tunel Morrisa - Thorne'a zakłada ominięcie fizycznej niemożliwości zaistnienia mostu Einsteina - Rozena (więc dowodu Wheeler'a / Fuller'a) przez stabilizację mostu przy pomocy kolejnego hipotetycznego tworu - materii egzotycznej (jak dobrze pamiętam nazwę), na co znów nie ma cienia dowodu. Oczywiście pominę fakt, że nawet sam Thorne przyznaje, iż siły oddziaływające w tunelu rozrywają każdą cząstkę na kwarki (tunel z jednej strony zasysa energię z czarnej dziury, z drugiej wypluwa energię z białej dziury). Energię, nie materię. Niestety jest też jednokierunkowy. Teraz energia ustanowienia takiego mostu - przyda się fizyka Planck'a... szybkie liczenie w głowie: jeden skok pożera energię produkowaną przez Słońce... w 1600 lat. Nawet gdybym się machnął 100 razy to i tak jest to... dużo za dużo, aby wytworzyć przez jakikolwiek silnik.

Ogólniki "odlecenie na dużą odległość od ciał oddziaływających grawitacyjnie", czy "powiedzmy" pozwolę sobie pominąć, bo ich naukowość jest cokolwiek kłopotliwa.

Silniki - miodzio. Jak ta energia (horrendalna) jest zmagazynowana? Na ile starcza? W jaki sposób się ją domagazynowuje? Jeżeli jest magazynowana to musi to być jakiś kondensator, jak dobrze pamiętam elektrotechnikę to takie bydle potrafi być upierdliwe

Masa statku 500 ton. Hmmmm. Z czego to jest zrobione i jakie ma wymiary? Dla porównania wziąłem rakietę Saturn V - wymiary 110 metrów na 10 średnicy, waga - 3000 ton.


Sorry, ale dla mnie jest to tak mało science (bo podanie kilku nazwisk niewiele zmienia), że nawet pod space operą zajeżdżałoby mi kiczem... No offence.


A na marginesie... Użycie "normalnego" napędu WARP z prędkością 5 zajęłoby tylko 27 dni i jak się uprzeć można startować nawet wewnątrz systemu planetarnego (znów Planck się kłania).

Kilka bardziej naukowych napędów można znaleźć tutaj.



Aby było jasne: Jeżeli uważasz, że to jest Hard SF to masz takie prawo. Ja uważam, że nie jest...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem