Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2011, 17:32   #7
Indoctrine
 
Reputacja: 1 Indoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znany
Cóż, założenia pewne trzeba było poczynić, tak więc uznałem, że niektóre teorie, dadzą się wykorzystać.

Cytat:
Ogólniki "odlecenie na dużą odległość od ciał oddziaływających grawitacyjnie", czy "powiedzmy" pozwolę sobie pominąć, bo ich naukowość jest cokolwiek kłopotliwa.
Jak wyżej Minimum założeń, trzeba przyjąć, nie ma rady...

Cytat:
Silniki - miodzio. Jak ta energia (horrendalna) jest zmagazynowana? Na ile starcza? W jaki sposób się ją domagazynowuje? Jeżeli jest magazynowana to musi to być jakiś kondensator, jak dobrze pamiętam elektrotechnikę to takie bydle potrafi być upierdliwe
To już kilka akapitów w podręczniku Nie trzeba domagazynowywać, kondensator niepotrzebny. To trochę bardziej skomplikowane, trzeba tylko aktywować za każdym razem, niewielkim bodźcem energetycznym.

Cytat:
Masa statku 500 ton. Hmmmm. Z czego to jest zrobione i jakie ma wymiary? Dla porównania wziąłem rakietę Saturn V - wymiary 110 metrów na 10 średnicy, waga - 3000 ton.
Pianka tytanowo osmowa, wielkość około trzy razy mniejsza od Saturn V.

Cytat:
Sorry, ale dla mnie jest to tak mało science (bo podanie kilku nazwisk niewiele zmienia), że nawet pod space operą zajeżdżałoby mi kiczem... No offence.
W porównaniu do StarWars czy FS, to jednak jest raczej Science

Cytat:
A na marginesie... Użycie "normalnego" napędu WARP z prędkością 5 zajęłoby tylko 27 dni i jak się uprzeć można startować nawet wewnątrz systemu planetarnego (znów Planck się kłania).
To kwestia uznania, jakie teorie się sprawdzą. Postawiłem na tunele, nie na warp.

Cytat:
Aby było jasne: Jeżeli uważasz, że to jest Hard SF to masz takie prawo. Ja uważam, że nie jest...
Ok Ale zapraszam do zapoznania się z systemem tak czy inaczej
 
Indoctrine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem