Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2011, 20:02   #8
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Sorry - dla mnie to nie jest Hard SF. Nie tego oczekuję od systemu HSF.

Sam piszesz o realizmie:
Cytat:
Dla mnie to jest realizm, czyli nawet jeśli rzecz dzieje się w odległej przyszłości, pewne podstawy naukowe zostały zachowane
aby po sekundzie zarzucić czytelnika "pseudonaukową breją" teorii, które już przy obecnym stanie wiedzy są - po prostu - nieprawdziwe. I ubrać to wszystko w wszystkotłumaczący:

Cytat:
Cóż, założenia pewne trzeba było poczynić,
opierasz się na "ładnych" zbitkach - pianka tytanowo osmowa, które nie mają żadnych podstaw naukowych. Zupełnie nie trzymają się kanonu, czy jak to określasz - pryncypiów. IMHO znacznie lepiej wyglądało by CFRP (obecnie stosowane) czy przyszłościowo TFRP...


To jest po prostu system SF, który mnie osobiście nie przypadł do gustu. Ponieważ fantastyką naukową jeszcze nie jest, a space operą - już nie jest.

Dlatego wcześniej nie wypowiadałem się w temacie z systemem. Prawdę powiedziawszy ciężko mi było wsadzić w jakiekolwiek ramy tą hybrydę. Z jednej strony niby naukowe teorie - niekompletne i naciągane, z drugiej niby poważne, naukowe podejście do tematu...

Sam to świetnie podsumowałeś:
Cytat:
Obcy są obcymi a nie elfami z lasergunem, itp. Oczywiście sam pomysł gry Obcym, to już dyskwalifikacja
Takie - chciałabym, a boję się. Ewidentnie nie dla mnie.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem