Wątek: Dragon Age 2
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-03-2011, 23:19   #1
Shooty
 
Shooty's Avatar
 
Reputacja: 1 Shooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodze
Dragon Age 2

Dragon Age 2

Wprawdzie jest już temat o części pierwszej gry, jednakże w "dwójce" wprowadzono tyle znaczących zmian, że można ją z powodzeniem traktować jako zupełnie inną grę.

Jedną z największych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych zmian wprowadzonych w drugiej części jest jej znaczne uproszczenie w porównaniu do podstawki. Mi osobiście to rozwiązanie się spodobało, jako że nigdy nie byłem specjalnie hardcorowym rpg'owcem, a w DA2 zagrałem, ponieważ to po prostu świetna gierka jest.

Przede wszystkim giganci ze studia BioWare stworzyli znakomity system walki. I choć nadal, po ograniu dobrych sześciu godzin gry, często mam kłopoty z właściwą oceną sytuacji (aktywna pauza jest bardzo dobrym rozwiązaniem - podczas pojedynków dzieje się tyle, że właściwe zarządzanie nimi bez użycia spacji staje się niemal niemożliwe), to jednak powoli przywykam do niezwykle dynamicznej akcji i wyuczam się skrótów klawiszowych na pamięć.

Drugą zaletą Dragon Age II są postacie poznawane wraz z rozwojem fabuły (która notabene również trzyma wysoki poziom). Wprawdzie niektórzy malkontenci narzekają, że nie są one tak wyraziste, jak w "jedynce", ale ja do nich nie należę i śmiało stwierdzam, iż to jedne z najciekawszych growych osobistości.

Kolejnym plusem Smoczego Wieku jest wyraźnie poprawiona oprawa graficzna. Co prawda stała się mniej fotorealistyczna i celuje w stylizację komiks/dark fantasy, ale cieszy oko i poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów, jeszcze długo się nie zestarzeje.

Mimo to gra cierpi na kilka przypadłości wieku dziecięcego, toteż potrafi nieźle przyciąć, zwłaszcza wtedy gdy chodzi o otwarte powierzchnie i DX10. Ponadto podczas wykonywania kilku questów możliwe jest ich przycięcie i wywalenie do pulpitu. Upierdliwe jak cholera, natychmiast staje się plagą tych, którzy zapominają o robieniu save'ów (ehm).

Niemniej DA2 stanowczo polecam. To obowiązkowa pozycja zarówno dla zagorzałych fanów gatunków, jak i kompletnych nowicjuszy, nie mających dotąd styczności z grami role-playing. Ci pierwsi uruchomią sobie najwyższy poziom trudności, podczas gdy ci drudzy zadowolą się najniższym. Do zobaczenia w Kirkwall!
 
Shooty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem