Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2011, 17:16   #4
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
Nie wypowiem się na temat systemu, gdyż go jeszcze nie przeczytałem ale zwrócę Twoją uwagę na edytorską stronę wersji demo podręcznika.
Jest to o tyle ważne, że jak piszesz nosisz się z zamiarem wydania podręcznika.
Edytorsko jest fatalnie. Nie równe kolumny, miejscami tragicznie rozstrzelony tekst, tło też bym zmienił (ale to już raczej moja estetyczna fanaberia ), i te kolory w tabelkach.
Oczywiście to wersja demo, ale warto przed skończeniem podręcznika i pokazania go światu zwrócić na to uwagę.
Gdy znajdziesz wydawcę ten pewnie też zwróci Ci na to uwagę i poprawi błędy. Wiem jednak z własnego doświadczenia, że nie ma nic gorszego niż grzebanie w tak ułożonym pdf-ie.
Zwróć uwagę zwłaszcza na strony 37 (ilustracja na środku i tekst po jej bokach), 39 (kolory w tabelce "strasznie biją po oczach"), 41 (tabelka), 43 (kolumna z prawej strony - przykład fatalnego automatycznego justowania), 44 (justowanie), 45 (justowanie i układ kolumn).
Piszę to oczywiście na podstawie wersji demo i w ostatecznej wersji może to wyglądać inaczej. Zwróć jednak na to uwagę, bo ja już współczuje człowiekowi, który będzie to montował w jakimś wydawnictwie.
Ja na Twoim miejscu w ogóle zrezygnowałbym z dwóch kolumn na stronie i wprowadził bardziej jednolity tekst, a przez to łatwiejszy w czytaniu.
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół
Takeda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem