Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2006, 10:11   #8
teryniusz
 
Reputacja: 1 teryniusz ma wyłączoną reputację
Yarot, no ja się właśnie nie do końca zgodzę z tym co napisałeś. Miecz +1 niczym nie różni się od topora +1, choć w rzeczywistości weź jedno i drugie do ręki i spróbuj czy jest tak naprawdę. W drugiej edycji nieco poprawiono już wybór broni, dodano kategorie i wynikające stąd dodatkowe bonusy, ale mimo wszystko czegoś tutaj brak... Odczuwam pewien niedosyt Oczywiście nie przeszkadza to w znakomitej grywalności, ale mimo wszystko duży wybór broni jest atutem dla gry.
W praktyce jest np. kilkadziesiąt typów szabel i wierz mi, każda ma swoje zalety i wady. Dobry rębajła doskonale wie jaka jest różnica między zygmuntówką, batorówką, szablą turecką czy husarską. Każda ma swoje zalety i wady.
Co do umiejętności to chyba gdzieś w zasadach opcjonalnych było to uwzględnione. Z zachowaniem logiki można stosować podany przez Yarota system, z tym, że o ile wojownikowi nauka uników zabierzego 100 PD, to nauczenie się rzucania czarów powinno odpowiednio (do jego IQ) zabrać więcej. Ja wprowadziłem podział na PDki zdobyte umysłem i te zdobyte w walce.
 
__________________
TERYNIUSZ
=======
teryniusz@o2.pl
teryniusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem