Wątek: Light Speed
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2006, 23:35   #1
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Light Speed

Krowy już dawno spadły, ja wydałem 25 złotych w rebelu i po 2 dniach do moich rąk wpadła paczka ze Spellslingerem (o nim gdzie indziej) i Light Speed'em. Z góry mówie, że ten drugi nie jest pięknie wydaną karcianką- to ładnie wydrukowane, małe karty (po 10 w 4 kolorach i dwa asteroidy), malutka instrukcja i... woreczek, zwykły woreczek na karty. Sam mam już zrobione na to pudełko, ale nie o tym mam pisać.
W każdym razie pierwsze wrażenie- brak opakowania jako takiego- dość negatywne, a potem zagrałem... Skrótowo tłumacząc trzeba rozłożyć na planszy wszystkie statki (w czasie rzeczywistym, na raz!) tak, by zniszczyć jak najwięcej statków wroga. Każdy ze statków ma lasery, które strzelają w różne strony, tarczę chroniącą go od strzałów, odpowiednią ilość życia i prędkość... Zwracając uwagę na te atrybuty, musimy w ciągu (zazwyczaj) niespełna pół minuty ułożyć na tyle taktycznie i szybko karty, by rozgnieść wroga... Całe zasady są zresztą lepiej wyjaśnione tutaj, na gry-planszowe.pl.
Co sam sądze o tej grze? Nie bawi tak jak SPADAMY, druga część gry (czyli podliczanie punktów) trochę nudzi po wielu rozgrywkach, ale powiedzmy sobie szczeże- jest to poprostu wymarzona gra na wyjazdy, do szkoły czy na mniejsze imprezy! Nie wymaga- jak SPADAMY- wielu graczy, na grę wystarczy mały stolik... Ta gra ma magię, która wciąga- przy dobrym towarzystwie można grać i kilka godzin bez znużenia (testowane! )
Polecam!
Pozdr, Kutak
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem