Wątek: Ghosttown
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2011, 02:51   #5
Arsene
 
Arsene's Avatar
 
Reputacja: 1 Arsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Nieźle. - W telegraficznym skrócie.
A teraz malkontent mode on.

W warstwie fabularnej - końcówka zupełnie mi nie siadła. Gada dwu wyższych stopniem i funkcją (w tym generał) i nawet zapytany - za przeproszeniem - snajperzyna "wciąga się w rozmowę"?!? W dodatku, tak sobie, bez żadnego "jeżeli wolno mi zauważyć", "tak jest sir, zadziwiające"? Pomijam już fakt, że skoro znaleziono go "żywego" to guzik kogoś interesuje, czy ktoś do niego strzelał czy nie (najwidoczniej strzelał nieskutecznie). Odpowiedź generała jest też ni w kij ni w oko... Niby chce go pocieszyć, ale zwraca się formalnie "żołnierzu" (lepiej pasowałoby w tym kontekście "synu")...
Tak, to mi trochę nie wyszło, mój błąd. Dzięki za uwagę.

Cytat:
Forma...

Arsene, błagam, weź ty jaką książkę i zobacz formatowanie!
Już zaglądam pod łóżko. O, jest! Eee ... nie, "Main Kampf" ... wezmę coś innego. Dobra, mam. I co dalej ?

Cytat:
Błędem intepunkcyjnym jest "odstrzeliwanie" znaków interpunkcyjnych od poprzedzajacego wyrazu (pomijając, zę idiotycznie to wygląda). Żadnego "mnie ?" czy "Piotrowicza ?" - zawsze "mnie?" i "Piotrowicza?" oraz "żołnierzy...". Co ciekawe - piszesz też poprawnie, więc... niechlujstwo czy niechciejstwo?
Kurczę, sam nie wiem. Może do tej pory jakoś nieszczególnie zwracałem na to uwagę?* Dzięki za poruszenie tej kwestii, teraz postaram się na to spoglądać przy pisaniu.

Cytat:
Dialogi. Linie dialogowe pisze się razem, bez interlinii. Wstawiając ją tylko przed i po dialogu (lub sekcji dialogowej). U ciebie notorycznie jest odstęp, który utrudnia czytanie i zrozumienie tekstu... Idzie o to, ze końcówka powinna być sformatowana tak:
Tak, teraz toś mnie uświadomił. I za to dzięki wielkie

Myślę, że takie błędy wynikają głównie z tego, że w szkole nie uczą czegoś takiego, przynajmniej na moim poziomie W każdym razie dzięki, że przeczytałeś i jeszcze wytknąłeś błędów kilka. Dodam jeszcze, że pisanie dialogów nigdy nie było moją mocną stroną, to cały czas ćwiczę. No i część druga jest w ... połowie, może dwóch trzecich napisana Zobaczymy jak wyjdzie.

*Musiałem edytować, bo "odstrzeliłem" znak zapytania
 
__________________
Także tego

Ostatnio edytowane przez Arsene : 22-03-2011 o 02:55.
Arsene jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem