Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-08-2006, 17:17   #10
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Właściwie, to cały czas krążymy wokół tematu jak połączyć grywalność systemu z jako takim realizmem. Zapewne problemu nie rozwiążemy, ale można system poprawić z "gorszego" na "lepszy".
Jeśli chodzi o dostępność broni, to problem rozwiązywałem podobnie jak Yarot, poprzez podniesienie ceny. Jeśli Drużyna to zbieranina gołodupców i łachudr walczących desperacko o przeżycie ( a takie grupy preferuje ) zazwyczaj wystarczało.
Nie czytałem 2ed, nie wiem więc, czy poruszono tam ten temat, ale wprowadziłem 3-stopniową skalę "jakości" broni. O ile pamiętam w zależności od wykonania wynosiło to między -5 a+5 ww. Wiem, zaraz teryniusz powie, ze komplikuję system przerabiając Warhammera w KC, ale trudno sobie wyobrazić by opryszek czy włóczęga walczył bronią tej klasy co rycerz pochodzący z bogatego rodu.
Sprawa nie wiem czy poruszana już na tym forum, a mianowicie PP. Sam losowałem je graczom i nigdy nie mówiłem ile i czy w ogóle je posiadają. Unikałem w ten sposób ich niektórych "mądrych" pomysłów i oszczędzało kłótni dlaczego postać jest martwa choć ma jeszcze np 2PP.
 
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem