Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-08-2006, 01:37   #1
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
Galeria Bohaterów

[center:7e3d10b446]Galeria Bohaterów[/center:7e3d10b446]

Wszyscy moi bohaterzy są teraz duchami
Sprzedali swój smutek tym, którzy zapłacili najwięcej
Wszyscy moi bohaterzy zginęli lub odeszli
Ale są we mnie, ciągle we mnie żyją

- Shinedown, „Heroes”


[center:7e3d10b446]Jedyny Promienny[/center:7e3d10b446]

Opis: Istnieje we wszystkich wszechświatach istota, zwana Jedynym Promiennym. Ten niegdyś Świetlany, jak się domyślają Świadomości, stał się jednością ze Źródłem. Po połączeniu się wrócił do wszystkich wszechświatów i istnienia, jakie żyje i objawił się poprzez liczne inkarnacje na planetach. Nadal dowodzi armiami Świetlanych, którzy odpierają ataki ciemności i wypędzają złe moce.
Istnieje w każdym kosmosie, może być gdzie chce, w domyślnej formie Świadomości. Gdy inkarnuje się, Jego Moce są ograniczone i podczas pobytu na planecie nie wie tyle, co Źródło.
Najsłynniejsze reinkarnacje, po których można Go poznać, to: Rama, Siddhartha Gautama (Budda), Jezus Chrystus.
Siły ciemności czasami próbują się pod niego podszyć, podstawiając fałszywych proroków. W inkarnacji Chrystusa mówił jasno, że będą dawać fałszywe znaki. Odróżnić prawdziwego Zbawiciela od fałszywego można po Jego łamaniu chleba oraz czynach, które daje wraz z cudami (fałszywi prorocy dają jedynie cuda; nie czynią nic bardziej wymagającego dla ludzi, bo się nimi brzydzą).
Jako Rama walczył z ciemnością, która zapragnęła zawładnąć Ziemią. Bitwy odbywały się w kosmicznych, starożytnych statkach zwanych wimanami. Na wieki przed narodzinami starożytności na Ziemi istniały frakcje używające technologii, która jest jeszcze nieosiągalna w latach 2000 po narodzeniu Chrystusa. Wszystkie zapiski dotyczące tych walk oraz technologii zostały zapisane w obrazach i hieroglifach, ale dopiero bystrzy technicy, nie zaś archeologowie mogą dostrzec, co tak naprawdę mają przed sobą.
Jako Budda uosobił oświecenie i dążenie do Źródła. Gdy je osiągnął, powrócił na planety, by nieść wieść o Jedności - i możliwości dążenia do Źródła.
Typy: pokorni.
Przejawy: wszędzie tam, gdzie jest wzywany w modlitwach, myślach lub słowach.
Dźwięk: każdy.
Pierwszorzędna Moc: każda.
Drugorzędna Moc: każda.
Trzeciorzędne i dalsze: każda.
Symbol: krzyż i Najświętszy Sakrament.
Esencja: Nieskończona
Siła: Źródło
Strona: Równowagi/Światła
Zadania: Oczyszczanie, Oświecanie, Ustanowienie, Egzekwowanie, Ochrona.
Cytat: „Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.” (Biblia Tysiąclecia, J 10, 14-16)


[center:7e3d10b446]Szał[/center:7e3d10b446]

Opis: Ta potężna istota to wynik wielu i licznych starć przeciwnych sobie Stron Światła i Ciemności. Powstała z dużej ilości substancji osobowości wydzielonych z wojowników. Zmieszana, stała się hybrydą opanowanego ataku i szaleńczej szarży. W taki sposób została stworzona wielka oraz mocna osobowość, Świadomość zwana Szałem.
Zawsze podróżuje w miejsca czasoprzestrzeni, gdzie odbywają się wielkie walki i potyczki. Tam zbiera ich żniwo, biorąc za błogosławieństwo zatrważającej siły ataku coraz większa moc i siłę charakteru, dzięki przyłączaniu w swoją Świadomość neutralnych, jeszcze niewykształconych osobowości powstających w wirze walki.
Cały czas przebywa w kosmosie, omijając planety i inkarnacje na nich, czasami odwiedzając niektóre, przejawiając lub wywołując u niektórych szał bojowy. Szuka raczej mocnych i potężnych, albo zbiorowiska posiadające większą siłę i szykujące się do bitwy.
Typy: wojownicy, walczący.
Przejawy: w miejscach, gdzie toczy się zagorzała walka.
Dźwięk: niski.
Pierwszorzędna Moc: Kierunek (9)
Drugorzędna Moc: Eteretyka (9)
Trzeciorzędne i dalsze: Przewodnictwo (8), Splugawienie (szałem, 8), Tworzenie (6)
Symbol: znaki oznaczające szał/wściekłość/berserk.
Esencja: Dynamiczna.
Siła: Szaleńcy
Strona: Neutralna
Zadania: Zmiana, Fałszowanie, Łamanie.
Cytat: „Może wojowniku jesteś dobry w swym rzemiośle, lecz ja sprawię, że będziesz jeszcze lepszy w walce!”


[center:7e3d10b446]Wielki Duch[/center:7e3d10b446]

Opis: Wielki Duch powstał w wyniku niszczenia i walki dwóch innych potężnych istot: Jedynego Promiennego oraz Upadłego Anioła. W rzeczywistości jest na linii starć tych dwóch i jest bezpośrednim dzieckiem, związanym z nimi zasadą Przeciwieństw.
Kimże jednak jest sam Duch? Jest on posłannikiem, który łącząc ze sobą zalety i wady obydwu, krzewi kulturę oraz kulty w najmniej spodziewanych miejscach, jeszcze nie odkryte lub nie poznane przez Świadomości. W taki sposób tworzy okręgi, z których czerpię energię i którymi się opiekuje.
Bardzo hojnie użycza swojej mocy wszystkim potrzebującym tego, mimo tego, że to może być broń w rękach dziecka. Dzięki temu chroni swoich podopiecznych oraz ma więcej czasu na odpoczynek i planowanie swoich posunięć.
Tworzy bardzo wiele ośrodków rozmieszczonych w kosmosie, szczególnie kiedyś upodobał sobie bujną oraz różnorodną Ziemię, gdzie dał początek aż kilkunastu takim kręgom, we wszystkich wlewając tego samego ducha, ale pokazując inne rytuały i style konieczne do wezwania go.
Typy: ekscentrycy, dziwacy, poszukiwacze, odkrywcy i podróżnicy.
Przejawy: miejsca niedostępne lub nieznane innym Świadomościom.
Dźwięk: niski.
Pierwszorzędna Moc: Przewodnictwo (10)
Drugorzędna Moc: Rozkład (10)
Trzeciorzędne i dalsze: Przenikliwość (10), Przejawianie (9), Kierunek (9)
Symbol: dany bożek dany istotom.
Esencja: Pierwotna.
Siła: Pierwotni.
Strona: Neutralna
Zadania: Ochrona, Ustanowienie, Tworzenie.
Cytat: „Więcej czasu potrzeba na utrzymanie, niż na stworzenie czegoś.”


[center:7e3d10b446]Upadły Anioł[/center:7e3d10b446]

Opis: Jedna ze Świadomości, która skrzywiła się w swoim pragnieniu zjednoczenia ze Źródłem. Podczas, gdy Promienny dążył do tego poprzez uniżenie, Upadły spróbował to osiągnąć poprzez pychę. Świadomość Upadłego krzywiła się coraz bardziej, aż powędrowała w odmęty wszechświatów i rzeczywistości, tworząc na ich pograniczach wiele otchłani i męczarni dusz, które również zbłądziły w swych pragnieniach dobra, czyniąc źle.
Sam zszedł w swe otchłanie, rozciągając tam swoje panowanie i władzę. Zaczął walczyć z Jedynym Promiennym, ale za każdym razem ten wygrywał lub mu umykał. Upadły Anioł miał jeszcze więcej inkarnacji niż Jedyny, lecz wszystkie jego narodziny okazywały się przegrane z góry, zarówno przez los jak i Boski Plan, któremu udawało się w końcu zniszczyć „wirusa”.
Upadły osiągnął tak duży stopień zepsucia, że największe światło nie potrafi go oczyścić i nie robi mu krzywdy ze względu na czerń jego duszy. Dopiero na końcu Odwiecznej Walki ważny Łączący oczyści go przez połączenie z Promiennym i Wielkim Duchem.
Jednak do tej chwili będzie jeszcze wiele razy próbował zniszczyć wszystkie istoty żywe i stanąć na czele kohort nie-umarłych i zmarłych jako ich pan. Lecz, jak wiadomo, jego postępki oraz plany zawsze będą udaremniane.
Typy: zatwardziali grzesznicy, okultyści, zaślepieni żądzą walki, podziałów i władzy.
Przejawy: wszędzie, gdzie zdoła (w większości Światło pochłania szkody, jakie mógłby wyrządzić).
Dźwięk: każdy.
Pierwszorzędna Moc: każda.
Drugorzędna Moc: każda.
Trzeciorzędne i dalsze: każda.
Symbol: odwrócone znaki religijne, symbole o przeciwnym znaczeniu do założonego (negatywne znaczenie).
Esencja: Poszukująca.
Siła: Nieznana (Odcień lub Piekielny)
Strona: Ciemności
Zadania: Plugawienie, Ociemnianie, Fałszowanie, Kuszenie, Łamanie.
Cytat: „Każda istota jest bogiem; każda ma prawo robić, to, co zechce.”


[center:7e3d10b446]Ostateczny Sędzia[/center:7e3d10b446]

Opis: Ostateczny to w rzeczywistości Łączący mający za zadanie wywrzeć jedność w Przeciwieństwach Promiennego, Ducha oraz Upadłego. Zdawałoby się, że to jest niszczące w skutkach dla wszystkich trzech, lecz w rezultacie doprowadza do połączenia ze Źródłem równie łatwo, jak w przypadku innych Świadomości Łączących przydzielonych do innych Zasad Przeciwieństw.
Przyjdzie jako pierwszy, by ustalić i wywołać harmonię. To właśnie dzięki jego pierwszemu ruchowi Łączący spowodują połączenie wszystkich trójek, a także, na końcu, gdy dzieło zostanie dokończone, połączą siebie nawzajem za rozkazem Sędziego.
Wtedy wszystko powróci do Źródła, już z Nim/Nią połączone na chwilę zwaną „zawsze”, gdyż ten moment nie jest ograniczony przez wymiar czasu i trudno o nim mówić w kategoriach ludzkich czy istotalnych.
Wszechświaty oraz przeciwieństwa osiągną ostateczną jedność.
Typy: Sędziowie, dyplomaci, negocjatorzy.
Dźwięk: każdy.
Pierwszorzędna Moc: każda.
Drugorzędna Moc: każda.
Trzeciorzędne i dalsze: każda.
Symbol: znak połączenia.
Esencja: Harmonijna.
Siła: Łączący.
Strona: Równowagi.
Zadania: Łączenie, Ochrona, Ustanowienie, Tworzenie, Niszczenie.
Cytat: „Dobrzy nie przestają czynić dobra; źli nie przestają czynić zła; neutralni nie przestają być neutralni; trzeba wszystkich powstrzymać, by połączyć, a w rezultacie by nastała jedność.”
 
Solfelin jest offline