Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-04-2011, 14:14   #5
Ajas
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
Po kolei już na wszystko odpowiadam

Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Chciałem zapytać o przewidzianą fabułę. Będzie to wyrzynanie sobie drogi i późniejsze mordowanie wszystkich w Krwawym Zamku, city survival, mieszanka, tomb rush czy co? : P
Fabuła w sumie będzie swoistym misz-maszem. Składać będzie się na nią w dużej mierze survial (bo zakłada dużo podróży przez te niegościnne krainy), wyrzynania hord nieumarłych też nie zabraknie, pojawią się elementy wymagające ruszenia szarych komórek (czytaj zagadki i to co mój chory umysł innego wymyśli), jak i dużo wyborów emocjonalnych, bowiem nie chce by wasze postacie były płytkie.
Czyli wszystkiego po trochu


Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Jak się ma technologia ludzi do gry? Można grać profesorkiem łażącym w wielgachnym egzopancerzu? : P
Jak najbardziej, tylko w tym wypadku owy egzopancerz to właśnie ten przedmiot specjalny który każdy z ludzi może wybrać No i profesorek musi umieć go obsługiwać co zajmuje miejsce na umiejętności.

Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Nic o tym nie pisałeś, więc rozumiem, że półwampirom słońce nie przeszkadza, mam rację?
Tutaj błąd z mojej strony, zapomniałem o tym wspomnieć. Ponieważ pół-wampiry łączą w sobie cechy obu ras to słońce działa na nie specyficznie. 1-2 dni chodzenia po słoneczku nic im nie zrobi, jednak zbyt długie wystawienie na zgubne działanie promieni (których na pustyni nie brak) powoduje przegrzanie które całkowicie osłabia ta postać. Jest ona wtedy zdolna, tylko do pełzania i jeżeli szybko nie znajdzie cienia lub nie wykopie sobie dziury w której się zasypie niczym w grobie to marny jej los.

Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Co z paliwem robotów? Ignorujemy ten element, przyjmujemy, że mają w piersi ogniwo termojądrowe spokojnie wystarczające do końca gry czy trza zatankować co drugi dzień?
Tankować trzeba, nie co drugi dzień ale co jakiś czas Ludzie muszą jeść roboty, wlewać w siebie paliwko.

Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Istnieją u ciebie cyborgi? Wspominałeś o mechanicznych kończynach, ale tu mam na myśli takiego konkretnego mieszańca... w zasadzie do głowy przychodzi mi słowo "maszynomutant" :]
Owszem zmodernizowanie ciała człowieka częściami mechanicznymi liczy się jako specjalny przedmiot. Mutanta natomiast to zdolności, czyli każda część zmechanizowana daje zaletę i wadę. ( przedmiot specjalny człowieka też daje wady ale mniej :P)

Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Jak wampiry (bo rozumiem, że większość mutantów zdycha od ołowiu, więc one będą najgroźniejszym przeciwnikiem) reagują na gorejący napalm? : P
Zadaje im to ból ale jest mniej skuteczne od srebra, potraktowany napalmem wampiry ma duże szanse na przeżycie ale przepłoszyć na trochę go to może

Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Ostatnie pytanie. Jak wygląda magia? Skoro DF to rozumiem, że nie ma kul ognistych, czy wskrzeszeń, za to wspomniane klątwy i ogólnie bardziej subtelna odmiana, mniej rzucająca się w oczy. Istnieją choćby magiczne rudy, czy klejnoty?
Magiczne przedmioty to rzadkość chociaż się zdarzają. Bardziej jeżeli chodzi o budowę przedmiotów stawia się na technikę, chociaż przeżyje jakiś magiczny miecz czy coś takiego.
Co do samych czarów i klątw podam przykład by było bardziej obrazowo.

"Klątwa cienia." -jeżeli na kogoś zostanie nałożona owa klątwa (nakłada się ją poprzez umazanie ciała ofiary własną krwią) rzucający może atakować cień przeciwnika tak jak by to był przeciwnik. Cios zadane w cień tworzą rany na ciele właściciela.

Czary w tym guście

Cytat:
Napisał JanPolak Zobacz post
Jak widzę, można się wcielić w różne i często wrogie sobie rasy. Zdradzisz w takim razie, czy przygoda będzie odgórnie nastawiona na PvP? Czy na wrzucenie graczy w jedno bagno, w którym korzystna będzie dla nich współpraca? Czy może różni bohaterowie będą podążali własnymi wątkami?
.
Dobre pytanie bo zapomniałem o tym napisać. Na początku wszystkie postacie zostaną wrzucone w to jedno bagno, a dokładniej dostaną to samo zlecenie. Co dalej to już wasza sprawa, czy podzielicie się na mniejsze grupy, wszyscy razem będziecie parli przed siebie czy każdy osobno. PvP jak najbardziej dopuszczalne a nawet się go spodziewam, bowiem nie sądze by ludzie z radością przyjęli do swej grupy bestię czy pół wampira jak i na odwrót. Chociaż może trudne warunki zmusza was do czasowej współpracy by potem przerodzić się w walkę wewnątrz grupy, kto wie

Czyli jak widzisz dużo zależy od was i charakterów waszych postaci. Mam nadzieje że taka odpowiedź odpowiednio wyjaśnia ten problem ?
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline