Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-04-2011, 19:50   #7
kymil
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 1 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
Odnośnie testów w Oku Yrrhedesa, to zmodyfikowałem je na wzór starego Cyberpunka 2020.

Testy:
Parametr postaci + rzut 2k6 przeciwko stopniowi trudności. Standardowo 15 lub 16. Czyli tak jak to podałeś. Daje to imo większe możliwości przy ustalaniu prawdopodobieństwa akcji podejmowanych rzez BG/BN. No i ten kto ma współczynnik 12 ma nikłą szansę fiaska - wcześniej AS tego nie dostrzegł: zawsze jak testowałeś cechę 12 na 2k6, to MUSIAŁO się udać, co jest bzdurką. Teraz wyrzucenie 2 jedynek na k6, sprawia, że się może noga powinąć każdemu.

Wiedźmin a sprawa Oka:
Potrzebuje tych rozważań, bo wpadła mi w ręce przygoda "Miecz Przeznaczenia" i chcę ją przerobić na Oko Yrrhedesa.
A znając życie, to ktoś będzie chciał zagrać wiedźmakiem. Szczególnie jak przejdzie Wiedźmina 2.
No właśnie, nie wiem czy wiedźmina traktować jak "profesję" czy "rasę".

Te mikstury musiałbym jakoś dopasować, do Oka, jako eliksiry czy cóś.
Ale to musi być proste i zabawne.

Negocjacje, transakcje, itp.:
W Oku Yrrhedesa za to odpowiada Inteligencja. W tym zakresie Wiedźmin musiałby mieć wyższy stopień trudności, niż ludzki BG, ale to jest do obejścia. Dzięki za pomysły.
 
kymil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem