Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2011, 16:29   #1
kymil
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 1 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
Światotworzenie w PBF

Mam parę pytań do teorii i praktyki w PBF szczególnie do tych, co na PBF "zęby zjedli".

Jakie stosujecie jako MG zasady odnośnie światotworzenia sesji przez graczy? Jakich odradzacie?
Co jako gracze lubicie, a czego nie polecacie?

Czy każecie zawieszać graczom akcję, a sami jako MG ją kontynuujecie, czy też gracz musi opisać jak np. zabija orka, bo inaczej ork zabije jego w następnym poście.

Sam doszedłem niedawno do wniosku, że światotworzenie w PBF jest konieczne. I to odróżnia PBF od real time RPG.

Jeśli Mg ma "słabszy" dzień i zostawi post w punkcie, gdzie jedyne co Bg musi zrobić to "przetrawić" w swoim poście, co Mg napisał, to światotworzenie ratuje sesję.

Jeśli jako MG czekam tylko na to, co Bg zobaczył swoimi oczami z mojego postu i nie dodaje nic w zamian, to też mam gorszy dzień...

Chciałbym poznać Wasze zdanie...
 

Ostatnio edytowane przez kymil : 27-05-2011 o 18:31.
kymil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem