Wątek: Robotica
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-06-2011, 14:36   #7
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Jestem realistą po prostu. Nie patrze na rzeczywistość przez różowe okulary...

To o czym piszesz właśnie zamierzało osiągnąć CDA - gazetkę kupili ludzie, którzy nigdy by jej nie kupili gdyby gdyby nie miała bonusu w postaci "podręcznika RPG" (po dwu przecenach print w twardej okładce z muzyką kosztuje 60PLN). Jakiś czas temu było CDA ze składanką muzyki... To nie była promocja RPG tylko czasopisma, które coraz gorzej się sprzedaje, bo ludzie przesiadają się na konsole i wolą specjalizowane - chociażby "PSX Extreme"...

Bzdurą jest, że stopień trudności systemu nie ma znaczenia. Dla mnie, dla ciebie - na pewno nie ma. Dla kogoś kto w życiu nie widział systemu RPG i co najwyżej kojarzy Baldur's Gate "przejście" na pełnowymiarowe PRG w dodatku "mocno przyszłościowe" jest niewykonalne po prostu. Nie mówiąc już o tym, że targetem CDA są dzieciaki neo w wieku 13-18, które słowa "transhumanizm" po prostu nie zrozumieją.
Sorry, ktoś kto obsługuje aparat fotograficzny marki "głupik" (naciśnij czerwony przycisk i gotowe) nie jest w stanie obsłużyć D90 z porządnym obiektywem...

Wystarczy zastanowić się co "komputerowcy" rozumieją pod pojęciem RPG. Baldur's Gate i pochodne. Nawet seria Fallout to już przygodówka. O Shadowrunie nikt nie pamięta, niektórzy kojarzą Vampir: Maskarada (i sequel Requiem, dzięki temu, że się sypał jak diabli). Common sense komputerowców dotyczący RPG jest taki, że drużyna, smoki i Frączewski w roli narratora. Roboty, cyborgi, sztuczne inteligencje... CO?!? To nie jest RPG.


BTW:
Cytat:
jednak pisząc o tym 1% miałem na myśli skuteczność, czyli osoby, które spróbują.
Spróbują co? Znaleźć ekipę do grania? To starym wyjadaczom nie wychodzi...

Przykład: za kilka tygodni będę w Bielsku-Białej przez kilka dni. Chętnie bym się spotkał z nowymi ludźmi, a może nawet coś zagrał. Obecnie nia znam tam nikogo, więc google. Super. Jest Bielski Klub Fantastyki "Aletheia" - ostatnia aktualizacja strony 2010 rok. Na forum - wątek bez odpowiedzi z 2011. Aha, widzę, że znalazłem. Jakieś dalsze pomysły czy jako dziecko emo mam się zniechęcić, bo coś nie wypadło na pierwszej stronie w googlu?
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem