Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-06-2011, 23:15   #3
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ja zwyczajnie nie widzę zbytnio tych różnic względem własnych sesji.
Ja też ich nie widzę, bo nie widzę całej otoczki mechanicznej sesji. Stąd moja propozycja, aby każdy mógł ją "zobaczyć" a przynajmniej poznać zasady, zanim sesja się zacznie.

Co zaś się tych słynnego storytelingu, to jest takie słowo klucz. Wszyscy go używają a nikt nie wie co to znaczy, albo każdy rozumie inaczej. Ot na przykład, wedle Ciebie moje propozycje to i tak to co Ty grasz, więc ST. Z kolei dla mnie od tzw ST jest to krańcowo różne. Swoja drogą, jak czytam twoje opisy własnego prowadzenia, np. w rekrutacji, to raczej obraz, który mi tu rysujesz, za nic do nich nie pasuje

Cytat:
Minimum 50% graczy sama nawet nie podniesie sobie statystyk, jak im o tym 10x nie przypomnisz.
Jest w tym sporo racji. Pytanie dlaczego tak jest. Czy dla tego, że nie lubią/nie obchodzi ich mechanika, czy może dlatego, że mają świadomość, że i tak nie ma żadnego znaczenia, bo gramy ST...

Cytat:
Więc może wrócę do początku - co Twój system zmienia w tym, jak obecnie prowadzone są sesje PBF?
Wydaje mi się (oceniam po sposobie prowadzania sesji, dekalitrowym w rekrutacjach), że "po mojemu", ma być mechanika i ma mieć ona mniej więcej takie znaczenie w sesji PBF, jak na żywo. Natomiast w większość rekrutacji pisze jak wół, ze w zasadzie to piszemy opowiadanie z podziałem na role, bo KP ma służyć MG w celach czysto orientacyjnych (o ile w ogolę, jest do czegoś potrzebna) zastosowanie mechaniki to abstrakcja, zastąpiona przez "zdrowy rozsądek MG" i "fajną opowieść" a ewentualne rzuty "w ostatecznej ostateczności".

Chciałbym aby u mnie gracze mieli faktycznie okuję pograć, a nie pisać kolejną opowieść. Do tego potrzeba mi mechanika, która była by wszystkim znana na początku (w końcu to są właśnie zasady gry) i była stosowna - możliwa do stosowania w PBF.
 
__________________
naturalne jak telekineza.

Ostatnio edytowane przez malahaj : 14-06-2011 o 23:23.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem