Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2011, 14:28   #6
kymil
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 1 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
Czytam malahaj Wasze z Sekalem dywagacje i temat się przerodził w drugą debatę o stosowaniu mechaniki w PBF w ogóle.
Ja bym chciał się dowiedzieć czegoś więcej o proponowanym przez Ciebie mięchu w WFRP.
Moim zdaniem, najłatwiej będzie zostawić mechanikę, która walki nie dotyczy. Ktoś kiedyś napisał, że poza walką wszelkie inne kwestie rozstrzyga jeden rzut. To więc może zostać.

Czyli walka...

Tutaj znowu tylko jeden rzut na wynik całej walki/jednego jej etapu. Czyli powinniśmy przyjąć założenie, że im trudniejszy przeciwnik tym więcej etapów. Ale sugeruję nie więcej niż trzy z jednym bossem. Bo to turlanie się znudzi.
A jak Walka to rzut na WW. Jeden.
Później obrażenia. Drugi. I wsio. Więcej - zakładając 7-8 graczy, to i tak będzie mętlik.
Czyli jeśli chodzi o uniki/parowanie powinieneś (tylko moje zdanie) rozwiązać to jako modyfikatory (ujemne/dodatnie) do testu walki. Modyfikatory powinny być ustalone z góry:

Np.

Kto stosuje uniki i walczy, jego przeciwnik ma - 10 do WW.
Kto tylko stosuje uniki i nie walczy - przeciwnik ma - 25 do WW.
Jak ktoś ma tarczę, jego przeciwnik ma - 10 do WW.

Analogicznie gracze winni to uwzględniać czytając Twój opis jako MG:

Gobas chowa się pod wozem zaraz za kołami. BG obyty z mechaniką wie: "o ho to będzie - 30 do WW". Itd.

Mam nadzieję,że pomogłem w uporządkowaniu myśli.
 
kymil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem