Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2011, 18:13   #9
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Sekal

Sesja pojawi się na 100%, czekam tylko na zakończenie innej, w której gram, a które ma nastąpić niebawem. Za ten czas dopracowuje to i tamto.

Oczywiste jest też, że żadna propozycja nie zadowoli wszystkich i nie ma zamiaru tego próbować. Ja od razu stawiam pewne założenia, które chce spełnić, pod to „układam” cyferki i zasady. Jak komuś owe założenia nie pasują, to nawet nie ma sensu aby to czytał, ale jeśli ma podobne, to kto wie, może mu się sprawdzi.

kymil

Walka mechaniczna i jednoczenie rozstrzygana jednym testem jest możliwa. Coś takiego stosowałem w sesji Bissel, gdzieś na tym forum (Wyprawa). Link masz w temacie o mechanice. Stosowałem przy dosyć sporej walce (ok 8 BG vs tyle samo wrogów), sprawdziło mi się całkiem dobrze, ale nawet tam nie było to na tyle, hmmmmm, brutalne, że jeden rzut i do piachu. Zwyczajnie przeciwstawny test Walki plus rzut na obrażenia. Średnio, początkujące postacie i „średni NPC” schodzili po dwóch „turach”. Było szybko, łatwo i przyjemnie, więc jeżeli szukasz czegoś takiego, to polecam.

Tutaj zaś, w temacie WH, koncept jest nieco inny. Nie chce na siłę okrawać mechaniki Młotka do jak najprostszej formy, chce ją tylko dostawać do PBF i to możliwie najmniej inwazyjnie, jak się da. Zdaje sobie sprawę, ze to mnóstwo turlania, które na mnie spada. Na żywo większość tego odwalili by gracze, tocząc za swoich BG. Tyle tylko, że ja właśnie mam ochotę sobie poturlać i jestem na to przygotowany. Nawet se kostkę kupie, a co! :P

Do tego dochodzi druga kwestia, która wyszła przy okazji innego tematu, o przerabiani/tworzeniu mechaniki pod PBF. Chodzi o znajomość sytemu przez potencjalnych graczy. WH jest popularny, jego mechanika też jako tako znana, więc może faktycznie lepiej... „akceptowalne”, będzie proste przerobienie czegoś co jest juz znane, niż tworzenie czegoś zupełnie nowego i to przy mocno ograniczony zapotrzebowaniu potencjalnego rynku zbytu.
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem