Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-06-2011, 11:48   #8
Indoctrine
 
Reputacja: 1 Indoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znany
Dzięki za komentarze, a teraz wyjaśnienia

Cytat:
1. Napęd do poruszania się pomiędzy układami gwiezdnymi. Tydzień podróży szybciej niż światło i aż miesiąc trzeba lecieć na konwencjonalnym? Z jednej strony fabularnie to jest w porządku, wiele tłumaczy, ale z drugiej to starsznie lipna technologia by była. Nikt tego nie chciał zmienić?
Sprawa jest dość prosta. Ponieważ system aspiruje do realistycznych, nie mogłem zignorować fizyki. Napęd główny, aby działał ciągle, może mieć przyspieszenia rzędu 0,5 m/s2. Oczywiście różnią się one, niektóre mają 0,1, inne aż 1 Problem polega na paliwie i energii. Długotrwałe duże przyspieszenie, nawet dla super nowoczesnej techniki, nie należy do prostych. Co innego silniki manewrowe. Te mogą dać i 40x ziemskie (40g, inaczej 400 m/s2), tylko na bardzo krótko. Idealnie aby zmienić trochę tor lotu, ale za mało na zmianę ciągu głównego. To wszystko uwzględnione jest w mechanice walki kosmicznej.

Cytat:
2. Tabela prawdpodobieństwo udanego rzutu to grubizna. Fajnie, że ktoś o tym nie zapomniał.
To rzadko element, ale dość ważny. Jak inaczej MG i gracze, właściwie mają w nieprocentowej mechanice wiedzieć jakie jest powodzenie akcji?

Cytat:
3a. Kosmita na 129 stronie sprawia wrażenie jakby robił coś zboczonego.
:> Już dwie osoby mi to wytknęły, a grafika tak mi się podoba.. Chyba mimo tego jej nie zmienię

Cytat:
3b. W sformułowaniu "Kosmiczna gra fabularna" trochę czuć żwir. I chyba nie da się tego zmienić.
Ano nie da się zmienić, nie będę na okładce rzucać kategoriami (hard, soft sf itp), bo zamęt będzie jeszcze większy..

Cytat:
Myślę, że brakuje tutaj więcej zboczonych kosmitów to znaczy więcej obrazków. I to nie tych na całą stronę ale takich małych, może w tle tekstu
Robią się Ma być około 40-50 grafik B5. Oczywiście kolorowych.

Cytat:
Lista profili na stronie 14 podoba mi się. Na czym polega "samotność" obdarzonego i czy to nie sprawi, że obdarzeni nie będą częścią składową naszej wesołej drużyny wojownika, czarodzieja i złodzieja?
Obdarzonym (esperom), trudno pracować z normalsami. Jest dużo uprzedzeń wzajemnych i brak zrozumienia. Dlatego nie przewiduję ich jako stałego elementu drużyny. Szczególnie, że learning curve dla tego profilu, wymaga długich kampanii.

Cytat:
Po lożach badacza widzę, że ludzkość ma niezłe technologie (ale z innych źródeł wiadomo, że mają słabe hipernapędy)
To nie tak. Hipernapędy są niezłe. W końcu można sobie skakać mniej więcej raz na dobę co 6-10 lat świetlnych. Czas przelotu między Sol a Alfa Centauri, z lądowaniem na planecie docelowej bez międzylądowań, będzie niewiele krótszy niż wyprawa na Fomalhaut, będące 4 razy dalej. Czas pochłania głównie odlot na bezpieczną odległość do skoku i przylot na planetę.

Cytat:
stąd pytanie: czemu istnieją kosmici?
Stanowią ciekawe tło. Nie są rasami grywalnymi i nigdy takimi nie będą. Do tego, pokazują, że ludzie nie są pępkiem galaktyki.


Cytat:
Ludzie nagle stali się pokojowo nastawioną rasą?
Były konflikty w przeszłości i jeden obecnie się toczy (ale to nie otwarte działania wojenne, raczej drobne podjazdowe, daleko poza terytorium skolonizowanym). Ale tak, ludzie są bardziej pokojowi niż obecnie.

Cytat:
Czy tamci są na tyle mocni, że ludzkość nie zdołała ich wypalić? Ale to tak nawiasem mówiąc, pytam tylko dlatego, że to "hard".
Wielkoskalowa wojna kosmiczna, to praktycznie nierealna do realizacji mrzonka. Za duże zasoby trzeba angażować. Do tego, niemożliwe jest kontrolować całego obszaru, to miliony gwiazd.

Cytat:
Słowo "perki" (s. 59) - nie jest dobre, radziłbym wywalić i zastąpić czymś polskim.
Jeszcze nie mam następcy, więc na razie jest jak jest. Być może muszę zmienić nie tylko z powodu brzmienia, ale praw autorskich. Nie wiem czy nie zostało zastrzeżone.

Cytat:
"Xenofocus" - to samo co przy "perki", równie dobrze mogłeś zamiast egzowiedza użyć "exowisdom".
Brzmi ładnie i ciekawe, oddaje sens. Czysto polski odpowiednik, mniej. Ale, nazwy mogą jeszcze parę razy ulec zmianie przecież.

Cytat:
Zboczosmita to "godseyan"? Po takiej nazwie spodziewałem się raczej czegoś z dragonball.
Godseyanin - nazwa od nazwy gwiazdy macierzystej.

Homeworld - skrót, pewnie zmieni się na inny, ale jeszcze nie zdecydowałem na jaki.
 
Indoctrine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem