Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-06-2011, 21:11   #3
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Sesja nie jest tylko dla zaawansowanych. Sam znam podstawowe zasady, przeczytałem parę podręczników, ale wciąż nie wszystko kumam Więc spokojnie, jeśli potrzebujesz pomocy - mogę pomóc.

W 4 edycji każda klasa ma 3 rodzaje "mocy" (różnie zwane w zależności od klasy są to czary, inwokacje, wyczyny, itd.): na życzenie, na spotkanie, na dzień.
Na życzenie możesz używać ile razy chcesz, choć nadal obowiązuje cię koszt akcji.
Na spotkanie możesz wykorzystać raz podczas danej walki. Po walce i krótkim odpoczynku odzyskujesz daną moc.
Na dzień - tylko raz na 1 dzień możesz daną moc wykorzystać, względnie po 8 godzinnym odpoczynku.

Tak, więc wszystkie klasy mają moce na życzenie (jak Warlock w 3.5 edycji), ale też silniejsze moce na spotkanie czy dzień. W 4 edycji Warlock również tak działa.

W 4 edycji Czarnoksiężnik wybiera na początku gry pakt: kontrakt z potężnym bytem lub bytami dzięki którym korzysta ze swojej mocy. Obecnie mi znane pakty to: Star (byty z Odległej Dziedziny), Infernal (piekielny), Fay (baśniowe istoty), Dark (ciemność i otchłań), Vestige (byty potężnych zapomnianych istot wypchniętych poza ramy świata), Gloom (Plan Cienia). W zależności od wybranego paktu niektóre moce mają dodatkowe efekty.
 
Qumi jest offline